12 maja 2012

LITERATURA: Crescendo, Becca Fitzpatrick

grafika
Tytuł: Crescendo
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 400

Znów przenosimy się do świata upadłych aniołów oraz miłości Patcha i Nory. Patch zostaje Aniołem Stróżem po tym jak ratuje jej życie. Jednak cień niepewności zakrada się między tę dwójkę. Nora staje się bardzo podejrzliwa, ale też przerażona, po otrzymaniu informacji o Czarnej Ręce. Od tej chwili próbuje odnaleźć zabójcę swojego ojca i znajduje się w niebezpieczeństwie.

Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach

Muszę przyznać, że ta część jeszcze bardziej kojarzy się z serią książek Pani Stephanie Meyer a dokładnie Księżycem w nowiu. Jesteśmy świadkami rozkwitu miłości Nory i Patcha, ale i jej rozpadu. Nadal oboje się kochają, ale mimo wszystko nie są razem. W odróżnieniu od Belli i Edwarda, tutaj decyzję podjęła Nora i to dzięki niej sprawy przybrały akurat taki obrót.

Książkę czytałam drugi raz i mimo że dokładnie nie pamiętałam co i jak, to miałam przebłyski tego co będzie dalej. Myślę, że większa radość jest wtedy, gdy czyta się ją po raz pierwszy i odkrywa wszystkie tajemnice z biegiem historii. Dla mnie niektóre wydarzenia były niespodzianką, ale wiele z nich już w trakcie mi się przypominała, co psuło element zaskoczenia.

Moim zdaniem pierwsza część książki jest ciekawsza, aczkolwiek nadal mam sentyment do tej serii i pewnie nie raz do niej wrócę. Teraz jestem ciekawa trzeciej części, która jeszcze niestety nie wpadła w moje łapki i czwartej - ostatniej, która nie została jeszcze u nas wydana. Mam nadzieję, że dalsze części są/będą bardziej porywające i będę je czytała z dużą przyjemnością. Nie chciałbym też już ich porównywać do Zmierzchu, więc liczę, że Pani Fitzpatrick, napisze coś swojego, nieprzypominającego innych popularnych teraz serii.

15 komentarzy:

 1. O tak ja strasznie lubie tę serię =) Chociaż wiele osób twierdzi, że nie jest niczym specjalnym, dla mnie jest jedną z ulubionych i basta! =D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i Crescendo, i Ciszę. Seria baaardzo mnie wciągnęła. Czekam z niecierpliwoscia na czwarta czesc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szeptem i Crescendo mam już przeczytane, a Cisza czeka na swoją kolej, która niedługo nastąpi. Obie przypadły mi do gustu, mimo to jednak autorka mogłaby wymyślić trochę inną historię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede mną jeszcze Cisza.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam i całkowicie się zgadzam. Cała seria może powalająca nie jest, ale czyta się miło ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A mi się chyba bardziej druga podobała, więcej się dzieje. Trzeciej jeszcze nie przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi sie podobala ta ksiazka tak samo jak cala seria:D szpetem pochlonelam w dwa dni:D

  OdpowiedzUsuń
 8. mam książkę na liście, ale najpierw muszę uporać się ze stosikami,które już są w domu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam, ale tylko pierwsza część mi się podobała.;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja ulubiona seria - rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę powiedzieć ani tak, ani nie. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do podobnych książek, ale w bibliotece pewnie nie będzie, więc nie zdobędę jej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak trafię, to pewnie przeczytam, choć wielkiego przyciągania nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Szeptem zalega mi w domu od kilku miesięcy, ale może uda mi się w końcu do niego zmobilizować. Crescendo to już to dalszy etap wyzwania ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zakończenie było dobre, ale "Szeptem" było najlepsze ;) Boje się trochę trzeciej części, ale przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzieło sztuki <3 To jest leprze od Darów Anioła < Cassandra Clare> !! Zakochałam się w tych książkach przeczytałam wszystkie 3 i niecierpliwie czekam na czwartą ale muszę przyznać że jestem rozczarowana czytelnikami !!!!! Czemu nikt nie założył bloga z opowiadaniem ? Poprzednio miałam obsesje na pnk. Darów A . ale teraz na pnk . Szeptem <333 !! ♥ Więc czemu nikt nie pisze swoich historii , opowiadań ... wersji zdarzeń ? Czemu nikt nie robi opowiadań na blogach ? Szukałam wszędzie !! Nie ma nawet jednego :((( Ja na pewno założę bloga i napiszę tu link i bd opowiadać swoją wersję albo kontynuację ... ale chyba już po czwartej cz. chociaż ... kto wie :D

  OdpowiedzUsuń