2 lutego 2013

LITERATURA: Pretty Little Liars. Pożądane, Sara Shepard

grafika
Tytuł: Pretty Little Liars. Pożądane
Autor: Sara Shepard
Wydawca: Otwarte
Ilość stron: 288

"Powinnam była podziękować Courtney za to, że tak sumiennie prowadziła swój dziennik. Bardzo mi pomógł. Zresztą Monie też. Wszystko miało doprowadzić do tego wspaniałego momentu. Czas zacząć przedstawienie. Przygotujcie się na spotkanie ze swoim stwórcą. To już niedługo.

Całusy!
A. (ta prawdziwa)"


W Rosewood wiele się dzieje. Podejrzany o morderstwo Alison, Jenny i Iana czeka w areszcie. Niestety nie wszystko idzie po myśli naszych kochanych kłamczuch. Okazuje się, że potencjalny morderca ma alibi i nie wiadomo, czy nie zostanie wypuszczony na wolność. Dziewczyny są przerażone! W dodatku na światło dziennie wypływa tajemnica, którą rodzina DiLaurentis ukrywała od wielu lat!

Aria spotyka się z Noelem. Chłopak nakłania ją do zbliżenia się do Courtney, jednak ta nie potrafi jej zaufać. Nie chce znów być pomiataną! Ostatecznie odwraca się od chłopaka. Hanna zrywa z Mikem. Cała szkoła ich wyśmiewa. Po raz kolejny ktoś robi sobie z niej żarty wysyłając fałszywe bilety na Fashion Week. Z opresji wyciąga ją jednak Courtney. Rodzina Spencer znów jej nienawidzi. Dziewczyna zniszczyła chyba wszystko, co można było zniszczyć. Zbliża się jednak do Courtney, w której odnajduje długo upragnioną siostrę. Siostrę, której obie zawsze pragnęły! Do Emily natomiast wracają uczucia, które żywiła do Ali. Chce zaprosić Courtney na bal walentynkowy. Ta jednak jej odmawia!

Tym razem na scenę wkracza Courtney! Piękna, przebojowa blondynka, wokół której teraz wszystko się kręci. Zjednoczyła znów ze sobą dziewczyny i wszystko układa się tak, jak powinno układać się od dawna. Kłamczuchy nie wiedzą jednak, że Courtney, jak każdy w Rosewood ma swoje tajemnice. Niestety, tajemnice te wyjdą na jaw! Nikt jednak się tego nie spodziewał!

Ósmy tom jest wyjątkowy. Nie ma w nim ani jednej pogróżki otrzymanej od A, dziewczyny nie martwią się prześladowcą, bo ten siedzi w więzieniu. Ich życie układa się na nowo, choć nie jest to łatwe. Courtney pomaga im powrócić do życia, jakie miały przed wszystkimi aferami. Może i brzmi to trochę nudnawo, ale ten tom taki nie jest! Pozornie ten tom nie skrywa żadnych tajemnic i dziewczyny są już bezpieczne, ale dobrze wiemy, że nigdy nic w takich historiach nie kończy się tak szybko! 

Mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych tomów. Autorka od początku zasiewała w nas ziarno niepewności i podejrzeń, ale to, co wydarzyło się na ostatnich stronach tomu, przebiło moje wszelkie wyobrażenia! Naprawdę jestem mega zaskoczona i zastanawiam się, co Sara Shepard przygotowała dla nas dalej, bo równie dobrze, wszystkie intrygi mogłyby się skończyć na tym tomie!


Za możliwość zapoznania się z "Pożądanymi" dziękuję wydawnictwu Otwarte

16 komentarzy:

 1. Ale wszyscy robią mi ochotę na tę serię... Nie posiada jej ani moja biblioteka miejska, ani żadna z koleżanek, zatem nie pozostało mi nic innego, jak szukać dalej, ewentualnie zabrać się za e-booki, które posiadam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham serial i od dawna zabieram się za przeczytanie książek :) może właśnie nadszedł na to czas?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tę serię. Zarówno serial, jak i książkę:D

  OdpowiedzUsuń
 4. jest to seria, z którą kiedyś się zapoznam, obecnie nie mam na nią czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytałabym całą serię:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię PLL. Zarówno w wersji książkowej jak i serialowej. Póki co jestem na 3 części i cieszę się, że seria trzyma poziom ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tylko jeden tom, a na razie reszty kupić nie mogę, w bibliotece również braki :<
  A jak czytam wszystkie te recenzje z serii Pretty Little Liars to aż coś mnie bierze...
  No, nie mogę się doczekać, aż reszta trafi w moje ręce

  OdpowiedzUsuń
 8. PLL ! Na razie przeczytałam dopiero dwa pierwsze tomy, niemniej po kolejne też kiedyś sięgnę :) Gdy już znajdę czas... no i książki xd

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam jeszcze przyjemności z tą serią, ale Twoja recenzja uświadomiła mi, że być może coś niepowtarzalnego mnie omija. Mam pytanie, czy każdy tom jest odrębną historią, czy lepiej zacząć od pierwszego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety każdy tom, to odrębna historia. Zaczynając od razu od ósmego, nie wiedziałabyś o co tak naprawdę chodzi ;)

   Usuń
 10. Dzisiaj rano skończyłam ją czytać... zgadzam się z Tb, ta część jest zupełni inna! Autorka bardzo mnie zaskoczyła...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten to już czeka na półce. Właśnie kończę piątą część, więc niedługo powinnam zacząć czytać ósmą:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam 2 pierwsze cześci więc zobacze jak to z tą serią jest :P

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja, jak wiesz, jestem po 1 części, i na razie nie zapowiada się, że będę czytać kolejne, ale coraz bardziej czuję się przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja również uznałam ten tom za jeden z najlepszych - totalny przełom, bardzo ciekawe podkręcenie akcji, nowa bohaterka i nowe zdarzenia. Warto było przeżyć poprzedni, nieco słabszy tom i przy tym dać się tak zaskoczyć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mam ochoty jak na razie na tę serię... Może się to kiedyś zmieni:)

  OdpowiedzUsuń