20 lutego 2013

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze!

Circus Maximus, Damian Dibben [22.02]

Strażnicy historii ponownie są w niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek… Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza. Jednak Jake ma jeszcze jeden cel – odnaleźć swoją ukochaną Topaz…
Wszędzie śnieg, Gregg Olsen [21.02]


Hannah Griffin była dzieckiem, gdy na rodzinnej farmie doszło do tragedii. Wciąż pamięta blask płomieni odbijający się od świeżego śniegu i trupy, które znalazła policja – w tym ciało jej matki. Było to jedno z najbardziej makabrycznych miejsc zbrodni, jakie Ameryka widziała od dziesięcioleci, a mordercy nigdy nie znaleziono... Dwadzieścia lat później, gdy Hannah robi błyskotliwą karierę w laboratorium kryminalistycznym, przeszłość znów puka do jej drzwi. Tłumione do tej pory pytania domagają się odpowiedzi. Zabójca po latach pragnie wyrównać rachunki. Anonimowa wiadomość mrozi Hannah krew w żyłach: Dzwoniła Twoja matka...
Utracona córka, Lucy Ferriss [21.02]


Brooke O’Connor jest spełnioną kobietą, szczęśliwą żoną i matką. Wbrew oczekiwaniom męża i jego krewnych kategorycznie sprzeciwia się pomysłowi powiększenia rodziny. Kiedy w mieście niespodziewanie zjawia się Alex, chłopak Brooke z czasów liceum, Sean zaczyna podejrzewać żonę o romans.

Brooke przez piętnaście lat ukrywała przed najbliższymi wstydliwy i bolesny sekret. Tylko Alex wie, co zrobili jako para lekkomyślnych nastolatków, i rozumie zachowanie dawnej ukochanej. Jego powrót może całkowicie zniszczyć zbudowane na kłamstwie życie Brooke. Walcząc o szczęście swoje i bliskich, kobieta musi stawić czoło wydarzeniom, przed którymi tak długo uciekała.

Prawda okazuje się jednak inna, niż sądziła, a konsekwencje feralnej nocy – znacznie poważniejsze i bardziej nieprzewidziane.


Tam, gdzie śpiewają drzewa, Laura Gallego Garcia [27.02]Viana jedna córka księcia z Rocagris wraz z nadejściem wiosny planuje swój ślub z ukochanym Robianem z Castelmar, któremu przyrzeczona została jeszcze gdy byli dziećmi. Jednak podczas święta zimowego przesilenia na zamek przybywa Wlik, rycerz z gór, aby ostrzec króla Nortii o zbliżającej się inwazji stepowych barbarzyńców. Robian, książę, jak i pozostali rycerze, zmuszeni są bronić swojego króla i ziem. Większość z nich ginie w walce i królestwo zostaje podbite przez barbarzyńców.

Pozostali przy życiu rebelianci razem z Vianą postanawiają uwolnić królestwo Nortii spod panowania okrutnego i pozornie nieśmiertelnego króla Haraka. Aby zwyciężyć, muszą poznać tajemnicę Wielkiego Lasu i dotrzeć tam, gdzie śpiewają drzewa...

Wzruszająca i niezwykle wciągająca historia o miłości i pokonywaniu przeszkód.


Kości niezgody, Charlaine Harris [22.02]


Aurora Teagarden, detektyw-amator do zadań specjalnych, na tropie kolejnej niezwykłej zagadki!
W życiu Aurory „Roe” Teagarden, sympatycznej okularnicy z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia, dużo się ostatnio dzieje. Niestety, w sprawach sercowych o żadnych rewolucjach nie może być mowy, zwłaszcza że jej były chłopak właśnie bierze ślub z inną…
Niespodziewanie Roe dowiaduje się, że właśnie otrzymała pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Wewnętrzny przymus nakazuje jej ruszyć tropem zbrodni, jaka miała miejsce w posiadłości przy Honor Street. Jednak Jane Engle, poprzednia właścicielka domu, również uwielbiała tajemnice i jeżeli zostawiła jej jakiekolwiek wskazówki, odnalezienie ich z pewnością nie będzie proste.

Na szczęście z wszystkimi problemami inteligentna bibliotekarka nie będzie musiała mierzyć się sama – towarzyszyć będą jej ruda, wyjątkowo gruba kotka i pewien przystojny młody mężczyzna…


Pościg, John Flanagan [23.02]


Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”.
Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie.


I jak podoba Wam się koniec lutego pod względem wydawanych książek? Moim zdaniem całkiem interesująco ;) "Circus Maximus" już u mnie jest, ale będzie musiał poczekać na przeczytanie, aż dojedzie jego poprzednik, którego zabrakło w paczuszce. Resztę chętnie bym przygarnęła z ewentualnymi poprzednimi tomami ;)
14 komentarzy:

 1. Uff dla mnie nic. Zauważyłam, że ostatnio coraz częściej odczuwam ulgę, gdy w zapowiedziach nie ma interesujących mnie autorów czy tytułów. Ale wiem, że kiedyś to się skończy i mój portfel znowu ucierpi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie czekam , by zapoznać się z drugą częścią "Strażników historii"

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowała mnie Harris, bo ostatnio nabyłam dwie książki tej autorki :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę co najmniej trzy interesujące mnie tytuły :) Szkoda, że w lutym mam tak mało czasu na czytanie :( Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie pozycją obowiązkową będzie 'Circus Maximus' - pierwsza część naprawdę mnie zachwyciła.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wszędzie śnieg" powinien do mnie przyjść jakoś na dniach. Resztą pozycji nie jestem zainteresowana. ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Nic dla siebie nie widzę:) Ale to nawet dobrze, bede miala czas nadrobic zaleglosci :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja właśnie pochłaniam Strażników Historii :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Strażników historii właśnie wczoraj dostałam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może skusiłabym się na ,,Tam, gdzie śpiewają drzewa" Laura Gallego Garcia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe pozycje przywołałaś :) tylko "Kości niezgody" mnie nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszędzie śnieg - coś niesamowicie wkręcającego. Już teraz jestem zaciekawiona i chętnie spędziłabym parę godzin przy tym kryminale.

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie zaciekawiły mnie jedynie dwie zapowiedzi "Strażnicy historii" tom drugi oraz "Tam, gdzie śpiewają drzewa" :D

  OdpowiedzUsuń