8 sierpnia 2012

PODSUMOWANIE: 34 PROWOKACYJNE PYTANIA [TAG]

Zostałam otagowana, z czego bardzo się cieszę, bo pytania są rewelacyjne - dziękuję Karolina - i w dzisiejszym poście znajdziecie odpowiedzi na postawione pytania! ;) Bez zbędnych wstępów rozpocznę:

1. Co mogę dziś zrobić, by osiągnąć jeden ze swoich celów?
Wziąć się za jego spełnianie. Wyłączyć przeglądarkę, zapomnieć o wszystkich niepotrzebnych czynnościach i zrobić to, co powinnam. Aktualnie skupiam się na językach, więc.... Paulaaaa idzie do książek! ;)

2. Kiedy jestem najbardziej produktywny?
To zależy. Najlepiej się czuję wtedy, gdy świeci słoneczko. Wtedy czuję, że mogę wszystko! Aczkolwiek zdarzają się dni szare, których nienawidzę, więc myślę, że rano najlepiej i najszybciej mi wszystko wychodzi.

3. Jak mogę naprawić relację z daną osobą?
Nigdy nie miałam większych problemów z innymi osobami. Jestem dość bezkonfliktową osobą i nie szukam guza za wszelką cenę - uważam, że rozmową można załatwić wszystko i dotychczas dobrze mi to wychodzi.

4. Jaką jedną rzecz mogę dziś zrobić, by sprawić sobie przyjemność?
Zadbać o moje ciało. Peelingi, maseczki, odżywki, balsamy. Brzmi banalnie? Często nie mam czasu na takie rzeczy, albo po prostu mi się nie chce, więc dzisiaj czas sprawić przyjemność mojej skórze i włosom ;)

5. Za jakie 5 rzeczy jestem najbardziej wdzięczny w swoim życiu?
Za rodzinę, za to że mam gdzie mieszkać, za to że mam co jeść, za to że mam możliwości się rozwijać, za to, że bliscy robią dla mnie naprawdę wiele - czasami narzekam i sprawiam wrażenie jakbym nie doceniała ich starań, ale jestem niesamowicie wdzięczna za to co mam i dostaję. Wiem, że jestem wielką szczęściarą i nie każdy ma tak dobrze jak ja. (Może nie uwierzycie, ale aż mi się łezka w oku zakręciła teraz ;))

6. Jaką jedną rzecz mogę dziś zrobić, które zmieni na lepsze czyjeś życie?
Znacie te strony typu pajacyk.pl, chleb.pl, itp.? Myślę, że moje jedno kliknięcie nie zmieni od razu czyjegoś życia, ale mimo wszystko to zrobię (w grupie siła!). Jeżeli zrobię to ja i zrobi to każdy mój czytelnik, czyjeś życie będzie lepsze chociaż tego jednego dnia, a potem następnego i następnego i następnego...

7. Co jest moją najlepszą cechą?
Ambicja. Bez niej nie osiągnęłabym tego, co osiągnęłam dotychczas (chociaż jest NA RAZIE! tego niewiele)  i dzięki niej mam ochotę na więcej ;)

8. Jaka jest moja wymarzona praca zarobkowa?
Tutaj nie mam jeszcze żadnych konkretów. Na pewno coś w kierunku turystyki! Może rezydent, może przewodnik a może ulokuję się w jakimś hotelu - nie mam pojęcia, ale na pewno dam znać ;)

9. Czy naprawdę potrzebuję (...) w swoim życiu? 
Rodziny? Tak! Bardzo! Gdyby nie rodzina to nie wiem co by ze mną było. Nie raz i nie dwa wspierali mnie w moich decyzjach i dawali motywację za co jeszcze raz im dziękuję. Są dla mnie najważniejsi na świecie!

10. Co mogę zrobić, by zarobić dziś dodatkowe 10$?
Aktualnie nie potrzebuję tych 10$ i nie jestem zmuszona ich zarobić, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie.

11. Jak długo w ciągu dnia oglądam telewizję?
Krótko. Ostatnio więcej, bo Euro, bo Olimpiada, ale zazwyczaj przed snem, bo lubię jak mi się ekran świeci przed zaśnięciem.

12. Czy naprawdę potrzebuję tego, co posiadam?
Szczerze? Wyrzucając 3/4 moich rzeczy pewnie nawet bym tego szczególnie nie odczuła. W końcu każdy (no prawie każdy) ma masę rzeczy, których nie używa a i tak trzyma po szufladach. Teraz sobie uświadomiłam, że czas na generalne porządki! :D

13. Kiedy po raz ostatni czytałem dobrą książkę?
Jak najbardziej w tym roku! Wszystkim szczególnie polecam "Poza horyzonty" Jaśka Meli. Niesamowicie motywująca książka - pewnie jeszcze o niej tutaj napiszę na blogu ;)

14. Kiedy po raz ostatni powiedziałem (-am) komuś „nie”?
Wczoraj wieczorem. Wiem, że mówię to słowo za często i postaram się poprawić. Nie na wszystko muszę odpowiadać przecież "tak", ale ograniczenie "nie", nie zaszkodzi ;)

15. Czy to naprawdę jest ważne, co ktoś myśli o mnie?
Nie! Wiadomo, że przykro się człowiekowi robi, gdy każdy jest anty i obgaduje za plecami, ale jeżeli komuś coś nie odpowiada to niech spada! Jestem jaka jestem i nie będę się zmieniała pod publiczkę. To ja mam się czuć dobrze sama ze sobą ;)

16. Co chcę osiągnąć w tym roku?
To co zawarłam w mojej liście celów dostępnej na blogu i myślę, że jeszcze więcej ;) 

17. Jaki jest kolejny duży wynik, który chcę osiągnąć?
Każdy wynik jest dla mnie ważny i skupiam się na wszystkim co chcę osiągnąć, więc ciężko mi tutaj wymienić jedną rzecz.

18. Co mogę zrobić, by czuć się szczęśliwym?
Dążyć do spełnienia moich marzeń, co staram się robić każdego dnia i rzeczywiście wieczorem, jak już zrobię wszystko co zaplanowałam, czuję się szczęśliwa, ponieważ jestem o krok bliżej spełnienia marzeń ;)

19. Kiedy po raz ostatni opuściłem (-am) strefę komfortu?
Dawno. 

20. Jakie są moje wartości życiowe?
Przede wszystkim szczerość. Nienawidzę, gdy ktoś mnie okłamuje no i szczęście - czy to w życiu rodzinnym, czy w miłości, nauce czy życiu zawodowym.

21. Jakiej porady udzieliłbym (-abym) sobie za 30 lat?
Za 30 lat będę miała  49 lat, więc hmmmm... "Spójrz za siebie i zobacz czy zrobiłaś wszystko co chciałaś a jeżeli nie - zrób to teraz!". Mam nadzieję, że nie będę za te 30 lat żałować, że czegoś nie zrobiłam i będę mogła dalej spokojnie kroczyć przed siebie dumna ze swoich osiągnięć z kochającą rodziną u swego boku!

22. Jak chciałbym, by wyglądała moja kariera?
Ciężko powiedzieć. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale na pewno nie mam zamiaru być kurą domową i chciałabym spełniać moje marzenia poprzez karierę zawodową.

23. Jakie kroki mogę dziś podjąć, by zrobić krok w kierunku wymarzonej kariery?
Te, które podejmuję codziennie. Uczyć się języków obcych, czytać książki podróżnicze, rozwijać swoją wiedzę na temat różnych zakątków świata.

24. Co przypomina mój idealny dzień od momentu gdy wstaję do chwili, gdy kładę się spać?
Dzień, który wykorzystuję w 100%. Jest to czas na mój samorozwój, na czytanie książek, czas na wypieszczenie siebie np. długa, gorąca kąpiel, ale też czas, który poświęcam rodzinie i przyjaciołom. 

25. Jakie przekonania ciągną mnie do tyłu?
Czarne myśli, które co jakiś czas nachodzą każdego. Coś na zasadzie: "Ale po co ja w ogóle to robię. I tak mi się nie uda, to nie ma sensu!" Co prawda nie często nachodzą mnie takie myśli, ale zdarzają się.

26. Jakie nawyki chciałbym w sobie wypracować?
Nawyk wstawania wcześniej, gimnastykowania się rano, robienia wszystkich rzeczy, które muszę od razu - bez odkładania na później i pewnie wiele innych rzeczy, które teraz nie przychodzą mi do głowy.

27. Jak mogę porzucić zły nawyk?
Starać się go po prostu wyeliminować. Nie mam żadnych bardzo złych nawyków, więc ciężko mi powiedzieć jak, ale myślę, że krok po kroku starać się zastąpić go jakimś innym.

28. Kto mnie najbardziej inspiruje?
Podróżnicy, których książki uwielbiam czytać a programy oglądać no i oczywiście bloggerzy. Nic tak nie motywuje jak osiągnięcia innych!

29. Jakie wartości podzielają ludzie, których podziwiam?
Nie wiem czy wartości, ale ambicja i dążenie do postawionego celu. Nie zawsze mi czy innym ludziom wszystko wychodzi, ale wszyscy się staramy i bardzo chcemy osiągnąć więcej niż dotychczas.

30. Czy moje marzenia są jedynie marzeniami, czy też robię coś, by się ziściły?
Nie są jedynie marzeniami. Każdego dnia poświęcam czas na ich spełnienie i rzeczywiście czuję, że każdego dnia jestem coraz bliżej.

31. Co się wydarzy, jeżeli zrezygnuję z (...)?
Komputera? Z jednej strony miałabym więcej czasu dla siebie, ale z drugiej np. moja nauka języków ległaby w gruzach, bo w większości oparta jest na nauce z portali i programów multimedialnych. Musiałabym na nowo organizować wiele rzeczy.

32. Co najbardziej lubię w swojej pracy?
Jeszcze nie pracuję ;)

33. Co bym zrobił(a-) inaczej, gdybym dostał(-a) jeszcze jedno życie?
Nie mam pojęcia. Moje życie nie jest złe, chociaż na niektóre rzeczy narzekam, ale mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, gdybym nie odpuściła sobie kilku znajomości z przeszłości. Dzięki mojej mamie przejrzałam na oczy i zobaczyłam, że część towarzystwa w jakim przebywałam ciągnęło mnie w dół, ale dzięki niej ja zostałam na szczycie a oni spadli sami. Jestem jej za to niesamowicie wdzięczna, bo nie wiem gdzie bym teraz była i co robiła, gdyby nie ona.

34. Co zamierzam dziś zrobić po przeczytaniu tych wszystkich pytań?
Działać i poprawić się w pewnych aspektach mojego życia. Mimo, że jest ono dobre, chciałabym, żeby było jeszcze lepsze. Więc do dzieła!

To już koniec moich odpowiedzi! No i jak się podobało? Wiem, Ameryki nie odkryłam ani szału nie wywołałam, ale cieszę się, że mogłam odpowiedzieć na te pytania (chociażby dla samej siebie a jeżeli przeczytaliście moje odpowiedzi to jeszcze bardziej się cieszę) - naprawdę było warto dlatego TAGUJĘ WAS WSZYSTKICH! Moim zdaniem każdy powinien odpowiedzieć na te pytania, więc jeżeli czytasz ten post i masz ochotę to zrobić - czuj się zaproszony/a przeze mnie do zabawy! 

15 komentarzy:

 1. "Działać i poprawić się w pewnych aspektach mojego życia. Mimo, że jest ono dobre, chciałabym, żeby było jeszcze lepsze. Więc do dzieła!"

  I to jest postawa prawdziwego człowieka sukcesu! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. O super. To ja się czuje otagowana. Lubię takie pytania i z chęcią na nie odpowiem na swoim blogu.
  Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za tag. :) Spróbuję zrobić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny TAG, w wolnym czasie na bank odpowiem na te pytania :), ponieważ pozwalają nam poznać się od trochę innej strony.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super się czyta te odpowiedzi. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie, ciekawie, na niektóre odpowiedziałabym pewnie podobnie, miałam nawet ochotę się w to "pobawić", ale nieco się boję, że coś niebezpiecznego mogłoby wyjść na jaw jak bym się zaczęła nad tym wszystkim zastanawiać. Twoje odpowiedzi czytało się jednak bardzo przyjemnie.

  Pozdrawiam
  April

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za udział w zabawie :) mam nadzieję, ze sie podobało ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej :) Mam pytanie. Korzystałaś może z fiszek SŁOWNICTWO jeśli chodzi o angielski? :) Ile czasu zajęło Ci ogarnięcie tych fiszek? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie. Mam 1. poziom tych fiszek do niemieckiego, ale nie przerobiłam nawet połowy, więc ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć ;)

   Usuń
 9. 26 dokładnie tak samo.
  P.S. a wiesz, skorzystam z tagowania! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! W takim razie czekam na odpowiedzi - bardzo chętnie przeczytam ;)

   Usuń
 10. Na wiele rzeczy odpowiedziałbym podobnie, bardzo ciekawy TAG. Pozdrawiam i zapraszam do mnie: my-foreign-languages.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. No dobra. Skoro tak stawiasz sprawę, to jutro na swoim blogu zdecydowanie odpowiem na te pytania. Zapraszam więc do porównania odpowiedzi (za pewne jeszcze przed 22 :D)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten blog jest jednym z tych, które zmotywowały mnie do założenia własnego. Wielkie uznania, Paulaaaa, za to, że stworzyłaś coś takiego.

  Korzystając z okazji chciałbym zaprosić na mojego bloga (jaksmakujejezyk.blogspot.com). Wprawdzie jest on jeszcze bardzo świeży, ale już coś tam przeczytać można. Wpadnijcie i zobaczcie, jak smakuje język :).

  OdpowiedzUsuń