30 sierpnia 2012

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze pierwszej połowy września!

Krok do szczęścia, Anna Ficner-Ogonowska [05.09]

 Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia!

Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła powieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic nie dzieje się bez przyczyny. We wszystkim znajduje się ziarenko dobra, wystarczy je tylko dostrzec i zrobić ten pierwszy krok.

Hania przygotowuje się do ślubu Dominiki. Ten radosny czas przywołuje wspomnienia z jej własnego ślubu i tragedii, która wydarzyła się następnego dnia. Dzięki miłości i wsparciu pani Irenki, Dominiki i Mikołaja Hania wreszcie odważy się wrócić myślami do tamtych dni, nie po to jednak, by rozpamiętywać stratę, ale by pogodzić się z tym, że życie płynie dalej. Mikołaj zaś odkryje, że najtrudniej jest rywalizować ze wspomnieniami Hani o nieżyjącym mężu i że walka o jej uczucie jeszcze się nie zakończyła.
Na światło dzienne wychodzi w dodatku rodzinna tajemnica z przeszłości. Niespodzianki zaczynają się mnożyć. Wkrótce w życiu Hani pojawi się bliska osoba, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia i przez którą musi na nowo zbudować obraz własnej rodziny. 

Johnny Depp. Sekretne życie, Nigel Goodall [05.09]

"Tajemnicą siły Johnny'ego Deppa jest to, że nigdy nie bał się być inny niż reszta gwiazd w Hollywood. Inny w stopniu wystarczającym, by być sobą."
Tomasz Raczek

Najnowsza biografia Johnny'ego Deppa zdradza kulisy powstawania filmów, w których wystąpił oraz najciekawsze sekrety z życia aktora.

Johnny Depp:
* nie znosi oglądać filmów, w których zagrał
* ma w swoich żyłach indiańską krew
* jest ulubionym aktorem mistrza czarnego humoru Tima Burtona
* otrzymał trzy nominacje do Oscara i siedem do Złotego Globu
* wziął udział w kilku teledyskach, m.in. Toma Petty'ego, The Lemonheads, Shane'a MacGowana i zespołu The Pogues
* gościnnie wystąpił na scenie jako gitarzysta m.in. z Oasis, Iggym Popem, Marilynem Mansonem, Vanessą Paradis
* twierdzi, że gdyby nie był aktorem, pisałby muzykę lub malował obrazy

Amerykański Wampir, J. R. Rain [05.09]

Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem - oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie - atak wampira - zmieniło jej życie na zawsze. A "zawsze" to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć...

Samantha Moon odbywa nieoczekiwaną, ale niezwykle przejmującą rozmowę z pięcioletnią Maddie, która zaginęła trzy miesiące wcześniej. Jako rasowy detektyw natychmiast podejmuje trop, wykorzystując cały arsenał środków - w tym swoje zdolności parapsychologiczne, z dnia na dzień coraz silniejsze - aby odnaleźć dziewczynkę, zanim będzie za późno. Śledztwo ujawnia całą serię przerażających faktów, lecz bledną one w porównaniu z nagłym nieszczęściem, które spada na rodzinę Samanthy. Kiedy wszystkie środki zawodzą, musi ona dokonać ostatecznego wyboru pomiędzy życiem a śmiercią...

J.R. Rain - niegdyś prywatny detektyw, zajmuje się zawodowo powieściopisarstwem. Mieszka w małym domku na małej wyspie w towarzystwie małego, obdarzonego przez naturę dużym temperamentem, pieska Sadie.

Spójrz mi w oczy, Lisa Scottoline [04.09]

A gdyby okazało się, że twoje dziecko należy do kogoś innego?

Pewnego dnia Ellen Gleeson znajduje w skrzynce pocztowej ulotkę "Czy widziałeś to dziecko?". Początkowo nie zwraca na nią większej uwagi i zamierza ją nawet wyrzucić, ale coś nie daje jej spokoju, zmusza, by spojrzeć na nią jeszcze raz. Widok mrozi jej krew w żyłach. Chłopiec z ulotki wygląda dokładnie tak samo jak jej adoptowany synek, Will. Rozum podpowiada jej, żeby zignorować całą sprawę, skoro adopcja została przeprowadzona całkowicie legalnie. Ale Ellen jest dziennikarką i nie potrafi przestać myśleć o tym zdjęciu. Musi odkryć prawdę, choć wciąż nie potrafi sobie odpowiedzieć na pytanie, co zrobi, jeśli okaże się, że Will to rzeczywiście uprowadzony chłopiec? Odda go jego biologicznym rodzicom czy spróbuje przy sobie zatrzymać? Ellen podejmuje bolesną decyzję o podjęciu prywatnego śledztwa i krok po kroku zaczyna odkrywać kolejne tropy, które na zawsze powinny pozostać tajemnicą. A kiedy niebezpiecznie zbliża się do prawdy, okazuje się, że stawką może być jej życie - i życie synka, którego tak bardzo kocha...

Muzeum porzuconych sekretów, Oksana Zabużko [05.09]


Książka o miłości, pamięci i tożsamości. Epopeja, jakiej Ukraina jeszcze nie miała.
Silna, niezależna kobieta, niemająca zamiaru jedynie przytakiwać mężczyznom, poddawać się ich woli i rezygnować z prawdziwej miłości. Dwaj równie silni mężczyźni, ale - co ciekawe - empatyczni i gotowi na relacje będące zaprzeczeniem tradycyjnego patriarchatu. Jak potoczą się ich losy? Czy Ukraina ostatniego stulecia skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic?
Zabużko zabiera czytelnika w podróż w czasie i przestrzeni - od wschodu Ukrainy po Galicję, od międzywojnia aż do współczesności. Kijowska dziennikarka Daryna Hoszczynska, pochodzący ze Lwowa antykwariusz Adrian Watamaniuk oraz żołnierz UPA Adrian Ortynski to postacie, które jako główne (choć niejedyne) poprowadzą nas przez zakamarki pamięci narodowej, zbiorowej i indywidualnej, mało tego - podzielonej jeszcze na damską i męską, emocjonalną i faktograficzną. Będą przekonywać, że historię można interpretować wielorako i że nikt nie ma monopolu na prawdę.

Muszę przyznać, że żadna z pozycji, które mają być wydane w pierwszej połowie września mnie nie zachwyciła. Druga połowa miesiąca (moim skromnym zdaniem) jest o wiele bardziej obfitująca w nowe tytuły. A jakie jest Wasze zdanie?

14 komentarzy:

 1. Na pewno pierwsze dwie książki i zainteresowała mnie jeszcze powieść Lisy Scottoline. Co prawda mam jeszcze zaległą do przeczytania - "Ocal mnie", ale na wszystko przyjdzie czas :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie akurat nic nie zaciekawiło ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiły mnie "Krok do szczęścia", "Amerykański Wampir" i "Spójrz mi w oczy" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Spójrz mi w oczy" książka idealana dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej też nie , chociaż "Spójrz mi w oczy" czy biografią Johnny'ego zainteresowałabym się gdybym nie miała nic innego w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Krok do szczęścia" - muszę ją przeczytać, muszę ją mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. jw. "Krok do szczęścia" to moje jesienne must have :)
  zapraszam do mnie :
  http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. "Amerykański wampir" i biografia Johnny'ego to książki, które obowiązkowo muszą zagościć na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 'Spójrz mi w oczy' .. Chciałabym przeczytać, i to bardzo !

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam "Alibi na szczęście" i chociaż książka nie była wysokich lotów, to przypadła mi do gustu, więc "Krok do szczęścia" jest jak najbardziej w moich planach (a że to tylko plany, zobaczymy jak wyjdzie:))
  Dalej jedyne co jeszcze i ostatecznie mogłoby mnie zainteresować to biografia Deppa. Tylko, że na razie to ja mam inne biografie w planach, więc tę sobie zapewne odpuszczę;)

  OdpowiedzUsuń
 11. DŻONEGO CHCĘ! JUŻ! XD XD Co prawda te wypunktowane ciekawostki są mi znane, ale myślę, że w książce znajdę wiele nowych. A Deppa kocham miłością straszną. Nie za urodę, chociaż przyznaję, że jest ładny ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. "Spójrz mi w oczy" - to mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Spójrz mi w oczy to dla mnie absolutne must have ;) O Deppie też bym chętnie poczytała.

  OdpowiedzUsuń