18 stycznia 2013

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze!

Przez burze ognia, Veronica Rossi [23.01]

Aria żyje w Reverie - rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
Drogi Arii i Perry'ego przecinają się. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż...

W swej bestsellerowej powieści Veronica Rossi stworzyła oszałamiające światy pełne niebezpieczeństw, okrucieństwa i piękna, niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.


Stephanie Plum - Przybić piątkę, Janet Evanovich [25.01]

Stephanie Plum – dziewczyna, która nie płacze i trzyma los na krótkiej smyczy, dzięki czemu rozkochała w sobie miliony amerykanek.

Oto opowieść, która doda Ci odwagi. Czytając przygody Stephanie Plum staniesz się taką, jaką jeszcze nie masz odwagi się stać.

Gdzie jest Fred? Wujek Fred? Zniknął bez śladu!

W worku na śmieci znaleziono poćwiartowane zwłoki.

Babci Mazurowej udaje się złapać w porę za paralizator.


W Trenton nastały kiepskie czasy dla łowców nagród. Perspektywy zarobkowe są słabe. Stephanie ma coraz więcej rachunków i coraz mniej forsy na koncie. W dodatku trzech mężczyzn próbuje ją zaciągnąć do łóżka. Dwóch z nich zamierza ją zabić. Stephanie ma genialny pomysł, który powinien rozwiązać jej problemy finansowe. Tylko czy taka ilość mocnych wrażeń może wyjść komukolwiek na zdrowie?


Spojrzenie Elfa, Katrin Lankers [styczeń 2013]

Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, wyczuwa, że chłopak jest inny. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Dziewczyna balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, coraz bardziej tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować wierząc w moc swoich snów?

Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.
– Jesteśmy do siebie tak niezwykle podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie…
– Ludzi – dokończyła Mageli.
– Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała.


Mroczna toń, Tricia Rayburn [23.01]

Trzecia część serii Syreny.
Vanessa nie wie, jak przetrwać jako syrena. Kiedy wraca do nadmorskiego miasteczka na letnie wakacje, wszystko dookoła przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie.
Wciąż go kocha i gotowa jest zrobić wszystko, aby naprawić dawne błędy. Czy powinna jednak pozwolić Simonowi zbliżyć się do siebie, skoro teraz może mu zadać tylko ból? Czy Simon odwzajemni jej uczucie, jeśli pozna straszliwą prawdę?
Vanessa musi podążać za swoją syrenią naturą, niezależnie od ofiar...


Kobiety Kaddafiego, Annick Cojean [24.01]

Porywane, gwałcone, upokarzane... Taki był los kobiet podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W swojej wstrząsającej książce Annick Cojean oddaje im głos.

W listopadzie 2011 roku Annick Cojean opublikowała w "Le Monde" artykuł, w którym opisała historię młodej kobiety uprowadzonej przez libijskiego przywódcę i wcielonej do jego "haremu".
Soraya opowiedziała dziennikarce swoją poruszającą, pełną upokorzeń oraz cierpienia historię. Zauważona przez wodza jako piętnastolatka podczas szkolnej uroczystości, została porwana i wcielona do jego żeńskiej gwardii przybocznej, była przetrzymywana i przez wiele lat wykorzystywana. Ucieczka w przededniu rewolucji nie zwróciła jej jednak wolności - doświadczenie życia w twierdzy Bab al-Azizia u boku Kaddafiego złamało jej życie.

Soraya nie była jedyna. Podobny los spotkał setki libijskich kobiet.

Annick Cojean, chcąc dociec prawdy o ich losie, udała się do Trypolisu, by przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które ujawniło wstrząsające informacje dotyczące słynnych "Amazonek" oraz obnażyło ukrywane fakty z życia osobistego Kaddafiego. Autorka dotarła do najważniejszych osób z jego otoczenia i - przełamując tabu - pokazała prawdziwą twarz hołubionego przez Europę drapieżnego władcy oraz ponury los jego ofiar.


Dla mnie takim "Must have" jest "Przez burzę ognia" oraz "Przybić piątkę" chociaż wszystkie książki z przyjemnością bym przeczytała ;) A co zainteresowało Was?25 komentarzy:

 1. Jakoś ta seria Syreny mnie kusi ciągle. :) Może ją kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu poluję na ,,Syrenę'' :) No i ,,Przez burze ognia'' zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie przede wszystkim ostatnia książka - mam nadzieję, że uda mi się ją zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Przez burze ognia" właśnie zaczynam czytać. Zapowiada się interesująco ;)
  Cała "Śliweczkę" muszę nadrobić. Trzecią część "Syreny" muszę jak najszybciej zdobyć i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym chętnie przygarnęła wszystko z wyjątkiem ostatniej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1 i 3 pozycję na pewno przeczytam, bo i powinna do mnie przylecieć niedługo :) Pozostałe raczej sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję, że mój portfel znów ucierpi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Spojrzenie elfa" i "Przez burze ognia" *.*

  OdpowiedzUsuń
 9. "Przez burze ognia" to książka, której pragnę, odkąd tylko zobaczyłam jej okładkę, a dzięki tobie teraz chcę przeczytać także "Spojrzenie Elfa". Ale obiecałam sobie, że najpierw rajd po antykwariatach, a potem zakupy... Nie wiem czy się powstrzymam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może być ciekawie :D
  Obserwuję i zapraszam:
  http://recenzjex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie chcę przeczytać "Spojrzenie elfa" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Interesuje mnie bardzo "Przez burze ognia" i "Spojrzenie elfa":)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Przez burze ognia" dołącza na moją listę must read ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Przez burzę ognia" zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Prawie wszystkie wymienione przez Ciebie książki mnie interesują. Wyczuwam bankructwo. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Przez burze ognia już czytam ,a na Mroczna toń i przybić piętkę oczekuję, będę musiała po nie sięgnąć ! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mój must have to "Kobiety Kaddafiego" !

  OdpowiedzUsuń
 18. "Kobiety Kaddafiego" - ta książka najbardziej mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Przez burze ognia" już za mną. Świetna! Za to czekam na "Mroczną toń":))

  OdpowiedzUsuń
 20. Szczególnie zaintrygowałaś mnie pozycją "Przybić piątkę" i "Kobiety Kaddafiego", mimo swojego niewątpliwego "ciężaru" ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Przez burzę ognia to ja przeczytam chętnie:)

  OdpowiedzUsuń