16 stycznia 2013

KONKURS: Rok języków obcych - ucz się razem ze mną! :)


Jak dobrze wiecie uwielbiam języki obce. Nauka ich idzie mi różnie, ale robię co mogę :P Cieszę się, gdy piszecie jakich języków się uczycie, co Was kręci, jakich metod używacie itp. Wszelkie dyskusje w komentarzach naprawdę niezmiernie mnie cieszą, więc nie bójcie się pisać! Tak więc z okazji nowego roku i wszelkich noworocznych postanowień, chciałabym żebyście uczyli się języków razem ze mną! Jeżeli chodzi o angielski kilka osób już się przyłączyło, za co bardzo dziękuję! Pewnie nie wiecie jeszcze o czym mówię i do czego piję, ale już wkrótce - niech to będzie 28 styczeń, czyli początek mojej sesji, ogłoszę jednego zwycięzcę spośród zgłoszonych osób, która będzie mogła wybrać dowolny kurs, z dostępnych na platformie SuperMemo (z wyłączeniem kursów z lektorem) i korzystać z niego przez kolejne 3 miesiące. 

Chciałam Wam zrobić taką niespodziankę przed świętami, ale niestety się nie udało, więc po prostu traktujcie to jako konkurs noworoczny! (oczywiście, jak zwykle, skierowany jedynie do moich stałych czytelników - czyli tzw. obserwatorów bloga :) A co będzie Waszym zadaniem? Odpowiedzieć na pytanie:

Jakiego języka z dostępnych na SuperMemo chciałbyś się uczyć i dlaczego?

Czyli wszelkie za i przeciw, wszelkie wiersze miłosne do Waszego ukochanego języka, powody dlaczego ten a nie inny język itp. Bądźcie kreatywni i przekonajcie mnie, że naprawdę kochacie dany język i nagroda, którą Wam przekażę nie pójdzie na marne. Bo wiem, że jest wiele osób, które chciałyby się uczyć i świetnie wykorzystają ten kurs, więc nie chciałabym, żeby zdarzyła się taka sytuacja, że wygra osoba, która po pierwszym dniu "rzuci kurs w kąt" i zmarnuje komuś innemu szansę na fajną metodę nauki!

A dlaczego w tytule posta jest "ucz się razem ze mną"? Ja również korzystam z platformy SM. Kurs hiszpańskiego mi wygasł i nie odnowiłam go. JESZCZE. Ale w sierpniu zakupiłam cały pakiet do niemieckiego i to przez ten właśnie kurs próbuję przebrnąć + kilka darmowych! Tak więc życzę Wam powodzenia i czekam na odpowiedzi! Przy okazji zachęcam do wzięcia udziału, bo nic to Was nie kosztuje a zyskać możecie naprawdę wiele! 

10 komentarzy:

 1. Zajrzałam na stronę i widzę że kursy są teraz o niebo lepsze niż w czasach, gdy sama z nich korzystałam. Dlatego chętnie spróbuję :-)

  Jakiego języka z dostępnych na SuperMemo chciałbyś się uczyć i dlaczego?

  Po pierwsze nie chciałabym ale już się uczę i to od dłuższego czasu. A uczę się z powodu ... miłości. Ale wcale nie do języka ale do człowieka, który tym językiem włada, a konkretnej mojego obecnego męża ;-) Sam język prawdę mówiąc zawsze był ostatnim jakiego kiedykolwiek chciałabym się uczyć. Na studiach, gdy mieliśmy ułożyć listę prirytetową z języków, jakie chcielibyśmy się nauczyć, ten język zajął ostatnie, bodaj dziesiąte miejsce. Gdy mój brat chciał mnie zdenerwować, biegał za mną i śpiewał mi piosenki w tym języku. Ale co zrobić, dla prawdziwej miłości jesteśmy gotowi na wiele :-) Kurs, ktory chciałabym wypróbować to Niemiecki. Kein Problem! 3. Niemiecki znam już na całkiem niezłym poziomie, jeśli chodzi o sytuacje z codziennego życia, jednak jeśli chodzi o jakiś wyższy poziom, bardziej złożone zdania, niestety nadal szwankuje... Może zaskoczyć że w ogóle myślę o takim kursie skoro mieszkam w Niemczech ale takie mieszanie wbrew pozorom aż tak znacząco na naukę nie wpływa. Większość dnia spędzam w domu sama, gdy mąż pracuje, nawet w sklepie nie nadarza się okazja by coś powiedzieć, bo wszystkie okoliczne to supermarkety... W okolicy niestety nie ma żadnych kursów na wyższym poziomie, cudzoziemcy ograniczają się do podstaw, o ile w ogóle języka się uczą. Mam co prawda trochę pomocy naukowych ale większość kończy się na poziomie B1 lub przy odrobinie szczęścia B2... Ogromną rolę odgrywa też motywacja - aby nauka była efektywna, potrzeba ciągle nowych bodźców, a takim niewątpliwie byłby zupełnie nowy kurs. O tym, że na pewno bym z niego korzystała, nie muszę chyba przekonywać, z Niemcami wiążę moją przyszłość więc perfektyjne opanowanie języka to moje być albo nie być...

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłam na SuperMemo idealny kurs dla siebie: "Extreme English: Football". Nie jest to może najbardziej rozbudowany z kursów, ale świetną tematyką przebija wszystkie inne propozycje! Nic tak nie ucieszy mojej futbolowej duszy, jak nauka języka futbolowego :)

  Do "standardowej" nauki, dokładam otaczanie się językiem. Programy informacyjne - po angielsku. Seriale, filmy, programy - po angielsku. Również mecze Premier League oglądam na stacjach zagranicznych, byle tylko osłuchiwać się z językiem. Nic tak nie pomoże mi w zrozumieniu komentatorów i ekspertów, jak poznanie słownictwa z "Extreme English: Football".

  Dlatego właśnie jestem kandydatem idealnym ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Mnie coś tknęło i oprócz nauki angielskiego i niemieckiego zaczęłam się uczyć szwedzkiego;)
  znasz może jakieś fajne strony i blogi gdzie mogę się pouczyć słowek itp?:)
  będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam żadnych stron do nauki tego języka, więc nie jestem wstanie pomóc.

   Usuń
 4. bardzo chciałabym się uczyć chińskiego! Zaczęłam nawet w tamtym roku. Zapisałam się na kurs na swojej uczelni, lecz dopiero po pierwszej lekcji okazało się, że to drugi semestr nauki. Tym samym, miałam dosłownie 2 tygodniem, aby nadrobić stracony semestr. Nie było to łatwe, szczególnie ze względu na wymowę. Naszym nauczycielem jest Chińczyk, który nie potrafił powiedzieć słowa po polsku, tylko po chińsku i angielsku. Jak sama się domyślasz, często wynikają z tego zabawne sytuacje i ciężko jest dojść z nim do porozumienia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez języków obcych w obecnych czasach trudno funkcjonować.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czemu, nie wyświetlił sie mój post:( Bardzo chciałabym uczyć się chińskiego. W tamtym roku zapisałam się na drugi semestr nauki tego języka, ale oczywiście miałam straszne braki, więc początkowo nauka szła mi strasznie topornie. Nauka tego języka wcale nie jest aż tak zła i straszna jak ją malują. Oczywiście początkowo trzeba poświęcić dużo czasu i skupienia, ale potem to już z górki. A skąd pomysł na chiński? Wyobraź sobie, że natchnęły mnie moje 7 letnie kuzynki. One od 1 klasy mają dodatkowe języki do wyboru, w tym chiński. Nie trudno sobie wyobrazić jaki będzie poziom znajomości tego języka za 10-15 lat, prawda? Nie możemy zostać w tyle:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana spokojnie. Komentarz się nie wyświetlił, ponieważ w trakcie trwania konkursów mam włączoną moderację komentarzy ;) Za chwilkę nastąpi ogłoszenie wyników ;)

   Usuń