16 kwietnia 2013

LITERATURA: Egipt i Turcja, Anna i Krzysztof Kobusowie

grafika Tytuł: Egipt, Turcja
Autor: Anna i Krzysztof Kobusowie
Wydawca: G+J
Ilość stron: 108/ 112

Zapraszam Was w podróż do Egiptu i do Turcji. Państw, które aktualnie są na fali popularności, ale zachowały swój odmienny charakter i nadal możemy podziwiać minione już czasy. MALI PODRÓŻNICY W WIELKIM ŚWIECIE to seria książek, która ukazuje podróże po różnych krajach wraz z dziećmi. Odkrywamy kolejne miejsca oczami rodziców (którzy są również dziennikarzami  fotografami) Anny i Krzysztofa Kobusów.

W Egipcie zwiedzimy miejsca, o których każdy powszechnie słyszał, ale też zajrzymy do miejsc, w których nie roi się od turystów a mimo wszystko warto do nich zajrzeć. Rodzice wraz z dziećmi dotarli m.in. do Hurgady, Kairu, Sharm El Sheikh, Doliny Królów a nawet na pustynię, na której spędzili noc. 
W Turcji zahaczymy o Antalyię, Myrę, Kalekoyę, Kas, Hierapolis a nawet Jaskinię Niebo, którą można zejść głęboko w dół...

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie format książeczek, które są malutkie i cieniutkie. Tak zwane książeczki na spokojny wieczór z herbatką. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale myślę, że jest to ich zaleta! Nie musimy czytać przydługich opisów, nudnej historii, którą znajdziemy w przewodnikach, nie ma numerów i adresów hoteli, do których i tak pewnie nigdy nie zajedziemy. Książki napisane przez Annę i Krzysztofa Kobusów są krótkie, zwięzłe i na temat. Jest w nich wszystko to co powinno + rady dla rodziców podróżujących z dziećmi. Można mieć wrażenie, że taka podróż niczym się nie różni, ale jeżeli chce się spędzać czas aktywnie zamiast wylegiwania na plaży, taki mini poradnik na pewno się przyda. 

Wskazówki są subtelnie wplecione w strony książki, więc nie przeszkodzą one w czytaniu osobom młodym bądź bezdzietnym. Książki posiadają kilkustronicowy dodatek z informacjami w pigułce. Obie posiadają również dwie wkładki zdjęciowe, które obrazują nam piękno Egiptu i Turcji i ukazują to wszystko, o czym czytamy na stronach książek ;)


Za książki dziękuję serdecznie wydawnictwu G+J!

10 komentarzy:

 1. Brzmi zachęcająco, jak będę wybierać się do jednego z tych krajów to sięgnę właśnie po tę pozycję. ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie moje kraje, ale przeczytać zawsze można:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham Egipt i marzę, żeby tam pojechać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chętnie się tam wybrała, ale typowo na zwiedzanie, bo jeżeli chodzi o odpoczynek to wolałabym zupełnie inne kraje ;)

   Usuń
 4. Przewodnik po Egipcie z chęcią przeczytam, pomimo tego, że się tam nie wybieram :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko od razu mówię, bo nie wiem skąd wynikło nieporozumienie - to nie jest przewodnik - to relacja z podróży ;)

   Usuń
 5. Okładki przywołują na myśl przewodniki turystyczne. :)
  Chciałabym kiedyś zobaczyć Egipt lub Turcję, więc jeśli zacznę wielkie podróżowanie to zapoznam się z powyższymi pozycjami. Lubię praktyczne porady, a nie właśnie te nieszczęsne adresy hoteli. No nie mam co robić, tylko w obcym kraju wypytywać o jakieś dziwacznie brzmiące adresy... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przewodniki specjalnie mnie nie interesują, ale jeśli piszesz, że to relacja z podróży to zmienia postać rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Centralnie nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń