23 kwietnia 2013

LITERATURA: Poznaj miasta w 48h

grafika Tytuł: Poznaj miasta w 48h
Autor: Praca zbiorowa
Wydawca: G+J
Ilość stron: 295


Wyobrażacie sobie możliwość zwiedzenia każdego wymarzonego miasta w 48 godzin? Nie ważne czy to Toruń, Warszawa, Amsterdam, czy Nowy Jork. Macie po prostu weekend, w czasie którego musicie wycisnąć z danego miejsca tyle, ile tylko można.

Tak też zrobili: Michał Kaczmarski, Aleksandra Boćkowska, Elżbieta Pawełek, Małgorzata Załoga, Edi Pyrek, Izabela Klementowska, Jan Bajtalik, Dorota Chojnowska, Julia Lachowicz, Grzegorz Petryszak, Anna Kłossowska, Agnieszka Francus, Paweł Wroński oraz Marcin Dzierżanowski. Wybrali się do 16 miast wśród których znajdziemy m.in.: Dublin, Dubrownik, Erywań, Petersburg, Walencję, Londyn, Stambuł, San Francisco. 

Niektórzy nastawiają się na zobaczenie najpopularniejszych zabytków jakie oferuje dane miejsce, inni nastawiają się na boczne uliczki i miejsca typowo backpackerskie. Niektórzy chcą nocować w luksusowych hotelach, inni zadowolą się po prostu miejscem do spania. Ile osób, tyle opinii, różnych sposobów myślenia i spędzania wolnego czasu. Dzięki temu w nasze ręce może wpaść tak wieloaspektowa pozycja, która chociaż mówi o tym samym, czyli zwiedzaniu miast w weekend, pokazuje różnorodność podróżujących osób zarówno w sposobie podróżowania jak i w sposobie opisywania miejsc i wrażeń.

"Poznaj miasta w 48 godzin" to jedna z lepszych pozycji o tematyce podróżniczej, jakie czytałam w ostatnim czasie. Wiele pięknych zdjęć ukazujących piękno odwiedzanych miast, fantastyczne, treściwe opisy a także magia, która pojawia się zaraz po otwarciu książki. Miałam wrażenie, że razem z twórcami tekstów podróżowałam po tych wszystkich miastach i razem z nimi przeżywałam te nieprawdopodobne chwile. Książkę jak najbardziej polecam wszystkim pasjonatom podróży, ale też osobom, które chciałyby, ale się boją wyjeżdżać na własną rękę. Myślę, że ta pozycja pokazuje, że nie taki diabeł straszny i nie raz, niskim kosztem można spędzić niezapomniane chwile. 


Za książkę dziękuję serdecznie wydawnictwu G+J!

4 komentarze:

 1. Nie czytałam, ale zdjęcia Petersburga bym z chęcią obejrzała:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze książki o podróżach, która byłaby pracą zbiorową - tyle róznych spojrzeń w jednej pozycji - to musi być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejrzałabym, nawet bardzo chętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się być ciekawa chociaż nie jestem pewna czy jest mi na pewno przydatna ;)

  OdpowiedzUsuń