6 kwietnia 2013

LITERATURA: Pocztówka z Toronto, Dariusz Rekosz

grafika
Tytuł: Pocztówka z Toronto
Autor: Dariusz Rekosz
Wydawca: Egmont
Ilość stron: 144 
RECENZJA PRZEDPREMIEROWA - 10.04 

Monika mieszka w małym mieście i jest uczennicą gimnazjum. Nie potrafi sobie poradzić psychicznie po śmierci taty, który zmarł trzy lata wcześniej. Ma znajomych i przyjaciółkę, ale mimo wszystko stwarza dystans. Wraz z mamą ledwie wiąże koniec z końcem. W tym samym czasie do jej klasy dołącza przystojny Dominik, który przyjechał z Warszawy. Na rzecz chłopaka traci swoją najbliższą przyjaciółkę, której wiedzie się coraz lepiej. Zbieg wielu okoliczności sprawia, że Monika nie ufa Dominikowi i przeczuwa kłopoty. Okazuje się, że chłopak zamieszany jest w nielegalne interesy, w które wciągnął jej przyjaciółkę. Monika musi stawić czoło przeciwnościom losu, by znów wyjść na prostą!

Ostatnio udaje mi się pisać dłuższe opinie wyrażające moje emocje w stosunku do danej pozycji. Już przy czytaniu "Pocztówki z Toronto" i zaraz po jej skończeniu wiedziałam, że ta akurat będzie bardzo krótka. Książeczka ma zaledwie 144 strony, więc nie będę Wam wstawiać przydługich opisów i nie wiadomo co na jej temat pisać. Jest to po prostu fajnie napisana historia z morałem, która tyczy się problemów, o których było głośno całkiem niedawno - zaledwie rok może dwa temu.
Autor nie szczyci się może fantastycznym stylem, ale ma bardzo lekkie pióro dzięki któremu historia na pewno do każdego przemówi. Jej dużym plusem jest cena - kosztuje mniej niż 10zł. Głównym 'targetem' książki na pewno jest młodzież gimnazjalna, ale mając prawie dwadzieścia lat, bawiłam się przy niej równie dobrze i po raz kolejny przekonałam się, że pieniądze chociaż są ważne, nie są najważniejsze! Liczy się miłość i wsparcie naszych najbliższych a reszta na pewno jakoś się ułoży ;) Myślę, że nie zawsze o tym pamiętamy (szczególnie mając 13-15 lat), więc ta książka w przystępny sposób przypomni nam o tym!


Za książkę dziękuję serdecznie wydawnictwu Egmont!


13 komentarzy:

 1. Raczej nie mam na nią ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasy gimnazjum mam dawno za sobą, ale cena całkiem kusząca. Mimo tego pewnie nie skorzystam, za stary już jestem :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka będzie zachwycona

  OdpowiedzUsuń
 4. O widzisz, i mam co polecać nastolatkom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że jestem gimnazjalistką nie ciągnie mnie do tej książki. Zostanę przy swoim kochanym sci-fi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra lektura na leniwy wieczór:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabuła wydaje się znajoma, cena przyzwoita i możliwe, ze rzeczywiście dobrze się czyta o perypetiach nastolatki, ale ja chyba pozostanę przy książkach dla leniwych studentów. ;D
  Zaczęłam kiedyś czytać jakąś pozycję skierowaną głównie do młodszych czytelników i nudziło mnie to. Czułam po prostu, że autorka nie pisała tej powieści dla mnie. Takie to wszystko naiwne było. Jestem w stanie zaakceptować tylko jakieś ,,Pamiętniki księżniczki". ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już gdzieś niedawno natknęłam się na recenzję tej książki. A tego autora bardzo lubię. Tematyka wydaje się ciekawa, cena jest przystępna... Może sięgnę za jakiś czas, chociaż niespecjalnie mnie ten tytuł przekonuje. W każdym razie jeszcze nie było nawet premiery, więc mam czas, by się zastanowić :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, ale chyba tym razem książka nie dla mnie. W sumie mogę się mylić... wszystko przez (być może) niepozorną okładkę. Ponieważ Look również ma okładkę z serii "taką se", a zawiera świetną historię, więc... Kto wie, może się skuszę jednak ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. wartości przekazane w kierunku nastolatków jak najbardziej trafione ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje się być ciekawa, więc z chęcią ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi nawet ciekawie i nie powiem: zachęca mnie bardzo ta niska cena.

  OdpowiedzUsuń