3 października 2012

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze pierwszej połowy października!

Pandemonium [3.10]

Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”. Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami „Delirium”.
Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?
„Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się w mgnieniu oka, a zakończenie jest tak niesamowite, że czytelnik pozostaje w totalnym osłupieniu”.
„The Horn Book”


Zbuntowana [3.10]

"Niezgodna" i "Zbuntowana" po "Igrzyskach śmierci" największe młodzieżowe bestsellery 2012 sprzedane w USA w blisko 1 000 000 egzemplarzy.

JEDYNA TRYLOGIA, KTÓRA POWTARZA SUKCES IGRZYSK ŚMIERCI

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła - jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem - Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne - i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata...


Mama, smoczek! [12.03]

Intymny dziennik matki, kobiety światłej i… przerażonej.

Małgosia właśnie została mamą. Musi poradzić sobie nie tylko z absorbującym noworodkiem, ale także z mężem, którego zaczyna podejrzewać o bezprzykładny romans. Pierwszy rok macierzyństwa jest jak tor przeszkód, a bajkowe wyobrażenie o słodkim rodzicielstwie legło w gruzach. Bywa śmiesznie (do łez!) i strasznie. To rok walki z depresją, lękiem – wbrew pozorom wcale niepozbawiony poczucia humoru i dystansu do siebie i świata. To też rok radości, przemiany wewnętrznej, odkrywania nowych form bliskości oraz wszystkiego co ważne: partnerstwa w związku, samorealizacji, przyjaźni i poczucia bezpieczeństwa... Małgosię czeka trudne zadanie – nie dać się zwariować!

Giń [1.10] - recenzja

Berliński Kuba Rozpruwacz rozpoczął swe łowy!
Jeśli myślisz, że złe rzeczy przytrafiają się zawsze komuś innemu to jesteś w wielkim błędzie!
Ona też myślała, że się obroniła. W końcu nie była ofiarą. Wmawiała to sobie raz po raz! Wiele kobiet przed nią też w to wierzyło…Wiara nie obroniła ich przed bolesną, traumatyczną śmiercią…

Nie wychodź na ulicę albo giń! Śmierć właśnie zbiera swoje żniwa!
On zabija regularnie, z wielką precyzją planując kolejne zbrodnie. Nieuchwytny niczym zły duch, łaknący następnych mordów i bezlitosny jak demon, bestialsko torturujący kobiety jak Kuba Rozpruwacz i zimny jak sama śmierć! Nawet ucieczka z Berlina nie pozwoli uchronić się przed potworem!

„Udając, że walczy o życie, objął smukłą talię kobiety lewą ręką, jakby chciał się wesprzeć. Prawą dźgnął błyskawicznie. Jeden raz. Drugi. Prosto w brzuch. I zanim się spostrzegła, zaciągnął ją do busa…”

Czas rozpocząć zabawę!


Te zapowiedzi troszkę z opóźnieniem, bo przez początek roku akademickiego troszkę się zakręciłam i zapomniałam przygotować post. Z tych zapowiedzi miałam już okazję przeczytać "Giń" - zapraszam tych, którzy nie czytali recenzji. Pandemonium i Zbuntowaną chętnie bym przeczytała, ale niestety nie czytałam ich pierwszych tomów, więc może za jakiś czas. A Wam rzuciło się coś w oczy ciekawego, co chcielibyście przeczytać?

15 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym "Giń" i "Pandemonium", ale pierwsza część nadal przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie przede mną też, ale mam zamiar niedługo zakupić ;)

   Usuń
 2. I "Giń" i "Pandemonium"- przeczytane a teraz do zdobycia w moim konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przede wszystkim musze przeczytac Zbuntowana i mam chec rowniez na Gin ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede mną jeszcze i Niezgodna i Delirium zanim sięgnę po kontynuację ;)

   Usuń
 4. Widzę ze Pandemonium króluje w zapowiedziach, tez mam ochotę zapoznać się z tą serią :) Słyszałam ze Giń jest dobrym,trzymającym w napięciu kryminałem.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Mama, smoczek!" zapowiada się smakowicie - jako kobieta starająca się o dziecko (kochająca dzieci od zawsze), chętnie sięgnę po tę pozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja i dziecko to jeszcze odległa przyszłość, ale mimo wszystko zaciekawił mnie ten tytuł ;)

   Usuń
 6. Mialaby ochote przeczytac "Mama, smoczek!",a przynajmniej przekartkowac.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na szczęście nic tu dla siebie nie widzę. "Na szczęście" dlatego, że mam teraz tyle zajęć i taki stos książek do przeczytania, że nic innego już do niego nie mogę dodać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie pozycją obowiązkową jest Pandemonium :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesuje mnie tylko ostatnia książka;)

  OdpowiedzUsuń