31 października 2012

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze pierwszej połowy listopada!


Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie [5.11]Miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli Szymon Hołownia - przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć dla nas chrześcijaństwo na nowo.

Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym. Miejsca spotkania z koptyjką Mariam nie ujawni nigdy - w Egipcie wydano na nią wyrok śmierci za porzucenie islamu.

Dotknij chrześcijaństwa w jego niezwykłej różnorodności. Poczuj się częścią wspaniałej wspólnoty, żywej 24h na dobę.


Finale [5.11]


"Finale" - zapierające dech w piersiach zakończenie kultowej sagi "Szeptem" Becki Fitzpatrick

Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.
Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć.
Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju [5.11]


Chciał być kierowcą autobusu, piłkarzem i perkusistą, ale zły los uczynił go najśmieszniejszym człowiekiem w Polsce. Robert Górski - lider Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz twórca większości jego skeczy - debiutuje jako autor książki, w której pierwszy raz opowiada o tym, dlaczego nie został poetą i jak to się stało, że został premierem. Tylko z tej książki dowiecie się kim naprawdę jest Badyl i z czego śmieją się Polacy.
Będzie Pan zadowolony. I Pani też!

Pół życia [6.11]


Pierwsze miejsce na listach bestsellerów "The New York Times" i "Los Angeles Times"!

Najnowsza powieść autorki międzynarodowych bestsellerów!
Picoult po mistrzowsku zgłębia naturę rodziny: miłość oraz siłę - i cenę, jaką czasem trzeba za nie zapłacić.

Luke Warren jest badaczem wilków. Pisze o nich, studiuje ich zachowania, a kiedyś nawet z nimi zamieszkał. Pod wieloma względami są mu bliższe niż własna rodzina, z którą właściwie nie ma kontaktu, odkąd żona go rzuciła, a syn Edward wyjechał.

Niespodziewanie Luke zostaje ciężko ranny w wypadku samochodowym, a wraz z nim siostra Edwarda, Cara. Nagle wszystko się zmienia: Edward musi wrócić do domu, który opuścił przed laty, i razem z siostrą podjąć decyzję co do leczenia ojca. Nie ma łatwych odpowiedzi, za to pojawiają się pytania: jakie tajemnice skrywa przed sobą rodzeństwo? Co stoi za pragnieniem, by pozwolić ojcu umrzeć? lub utrzymać go przy życiu za wszelką cenę? Czego życzyłby sobie sam Luke? I przede wszystkim, na ile zapomnieli to, o czym zawsze pamięta wilk: że członkowie stada potrzebują siebie nawzajem, a przetrwanie czasem idzie w parze z ofiarą?


Wampiry z Morganville. Księga 8. Czarny świt [6.11]


Dalszy ciąg przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów.

Morganville nigdy nie było bezpiecznym domem. Lecz teraz miasto nieumarłych może zmienić się w miasto umarłych - jeśli śmiertelna siedemnastolatka nie powstrzyma inwazji zła...

Odkąd tajemnicze istoty polujące na wampiry zawładnęły miastem, w Morganville trwa walka na śmierć i życie. Większość mieszkańców uciekła, ale Claire, jej cudowny chłopak Shane i ich przyjaciele zostali. Nieprzyjaciel pomnaża swoje szeregi, siły wampirów słabną, zwłaszcza od kiedy Amelie - wampirza władczyni miasta - została zainfekowana przez wroga zabójczym wirusem. Wygląda na to, że jeżeli Claire nie znajdzie sposobu na uleczenie Amelie i pokonanie zła, Morganville stanie się miejscem naprawdę upiornym...Pierwsza połowa listopada wygląda bardzo ciekawie. Rzuciło Wam się coś w oczy? Chcielibyście sięgnąć po któryś z tych tytułów? ;)

10 komentarzy:

 1. Na książkę Jodi Picoult mam ochotę. Może sobie nawet sprawię prezent gwiazdkowy ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę Roberta Górskiego chętnie bym widziała na swojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zostałęm premierem chętnei bym przygarnęła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na swojej półce chciałabym mieć powieść Picoult.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja chcę Szymusia! Ależ napaliłam się na tę ksiażkę. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ewentualnie zabrałabym się za "Pół życia" z tej listy. Reszta jakoś średnio mnie zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo kusi mnie książka Górskiego, chętnie bym przeczytała, ale nie wiem czy fundusze pozwolą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie sięgnę po Picoult, ale Fitzpatrick również mnie nęci - kilka miesięcy temu przeczytałam jednym tchem trzy poprzednie części i mam dobre wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Finale i Pół życia muszę dopaść:D

  OdpowiedzUsuń