13 października 2012

LITERATURA: Techniki samorozwoju, Krzysztof Minge, Natalia Minge

grafika
Tytuł: Techniki samorozwoju. Czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej
Autor: Krzysztof Minge, Natalia Minge
Wydawca: Samo Sedno
Ilość stron: 228
Książka dostępna również w księgarni internetowej Gandalf


Jak część z Was wie, interesuję się tematyką samorozwoju i nauką języków obcych. Te tematy bardzo często poruszam na moim drugim blogu (na którego serdecznie zapraszam). Bardzo się ucieszyłam z możliwości zapoznania się i zrecenzowania  nowego poradnika wydawnictwa  Samo Sedno pt.: „Techniki samorozwoju. Czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej”. Miałam już możliwość zapoznania się z dwoma innymi tytułami, które były bardzo dobre, więc poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko.

Poradnik podzielony jest na pięć części. Każda z nich ma swoje rozdziały i podrozdziały. Wśród nich możemy znaleźć wiele ciekawych wskazówek, ćwiczeń i faktów, które wspomogą naszą koncentrację, zaangażowanie no i oczywiście zdolność nauki. W „Technikach samorozwoju” czytamy m.in. o mapach myśli, organizacji nauki, poszukiwaniu motywacji, codziennych treningach koncentracji, szybkim czytaniu, uaktywnianiu procesów zapamiętywania i technikach zapamiętania, ale także o kreatywności i sposobach na twórcze podejście do sytuacji i rozwiązywania problemów.

Jest to tak naprawdę zbiór wielu poradników na temat samorozwoju i technikach nauki. Jeżeli interesują Was te zagadnienia, ten tytuł będzie idealny, ponieważ kojarzy mi się z repetytorium. Zamiast czytania dziesięciu różnych tytułów, wystarczy zakupić ten jeden i Wasza wiedza będzie wystarczająca, by móc wprowadzić ją w życie. Wszystkie informacje i ćwiczenia są odpowiednio posegregowane i stopniowo wprowadzane, żeby było wiadomo jaki zrobić z nich użytek.

„Techniki samorozwoju” to kolejny wartościowy poradnik, który znalazł swoje miejsce na mojej półce ulubionych pozycji. Na pewno nie raz do niego wrócę. Nie tylko żeby odświeżyć swoją wiedzą i przypomnieć sobie różne ćwiczenia, ale też żeby się zmotywować podczas gorszych dni. Ten tytuł polecam każdemu, ponieważ każdy może wprowadzić pewne zmiany do swojego życia bez wielkich nakładów pracy. Jeżeli nie jesteście przekonani do poradników, mimo wszystko sięgnijcie po niego, a jestem pewna, że Wasze myślenie się zmieni i nie skończy się tylko na tym tytule.Za możliwość zapoznania się z poradnikiem serdecznie dziękuję wydawnictwu Samo Sedno


6 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą. To świetna publikacja!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też niebawem go przeczytam i bardzo się na to cieszę. Polubiłam tych autorów - ich książka poświęcona kreatywnemu wychowywaniu dzieci podbiła serca moich ciężarnych i dzieciatych koleżanek, a i ja sama ją uwielbiam. Aż chce się mieć dziecko i przetestować ją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Futbolowa, do pracy! Trzeba powiększać grono moli książkowych! :D (Żarcik!!!)

   Usuń
 3. Potwierdzam :) Świetna książka. Dzisiaj umieściłem jej recenzję na swoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale przy tej pozycji spasuję.

  OdpowiedzUsuń