17 listopada 2012

Playbook. Podręcznik podrywu, Barney Stinson i Matt Kuhn

grafika
Tytuł: Playbook. Podręcznik podrywu
Autor: Barney Stinson i Matt Kuhn
Wydawca: SQN
Ilość stron: 140

Fanom serialu HIMYM chyba nawet nie muszę przedstawiać Barneya. Czy jest osoba, która nie wielbi tego podrywacza, która nie wielbi jego Legendar... poczekajcie!... nych już tekstów?! Barney jest już kultową postacią, którą ja po prostu wielbię. Mimo, że spał z niezliczoną ilością kobiet i jest patologicznym kłamcą, po prostu nie da się go nie lubić!

Po raz kolejny wraz ze scenarzystą serialu "Jak poznałem waszą matkę" - Mattem Kuhnem - tworzy książkę. Pierwszą był Kodeks Bracholi, o którym również już pisałam (tutaj). Tym razem jednak mamy przed sobą podręcznik podrywu, o którym nie raz była mowa w serialu. Barney korzysta z niego bardzo często i to samo proponuje innym facetom. Nie zrażajcie się jednak drogie panie - o Was również autorzy zadbali i w środku znajduje się także podręcznik podrywu dla kobiet. Niestety jest o wiele krótszy niż ten dla mężczyzn, ale jak się okazuje, nam jest o wiele łatwiej - potrzebujemy po prostu dwóch rzeczy, którymi obdarzyła nas matka natura i gotowe!!

Playbook składa się z kilku części: przedstawienia czym tak w ogóle jest, instrukcji w jaki sposób działa i jak z niego korzystać, testu DUP (Docelowych Umiejętności Podrywu), historii Playbooka, przedstawionych propozycji dla początkujących, amatorów, zaprawionych w boju, zaawansowanych i oczywiście jak już mówiłam dla lasek ;) No i na końcu znajdziemy odpowiedzi na często zadawane pytania.

Książka jest na pewno czymś ciekawym dla fanów serialu. Osoby, które go nie oglądają, nie będą tak naprawdę wiedziały o co chodzi. Jest to kolejna lektura na jeden wieczór a sztuczki podrywu w niej przedstawione hmmmm... na mnie raczej by nie zadziałały, chociaż ja nie kwalifikuję się do większości kategorii kobiet przedstawionych właśnie w tym podręczników. Muszę przyznać, że po raz kolejny dobrze się bawiłam, nie raz się uśmiałam i z wielką niecierpliwością będę oczekiwać kolejnych publikacji pod piórem Barneya i Matta ;)


Za książkę dziękuję bardzo Wydawnictwu SQN

11 komentarzy:

 1. Barney <3 uwielbiam ten serial, chociaż zazwyczaj trafiam na niego przypadkiem ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest na mojej liście :D Chętnie ją przeczytam, mimo że nie widziałam serialu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo, że to tylko taki "bajer", żeby wyciągnąć kasę z biednych ludzi, ale na prezent takie bajery są idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i pewnie sama bym tej książki nie kupiła, bo jak to dobrze określiła Immora - "to tylko taki bajer". Jako poradnik wyszło im to całkiem nieźle, mimo to że nie jest on zbytnio przydatny i został przeznaczony w zasadzie tylko dla fanów serialu ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Serialu nie znam, ale ksiązka wydaje się być fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam może ze dwa odcinki tego serialu i fakt, postać Barneya jest zabawna i urocza na swój sposób, ale w prawdziwym życiu nie urzekają takie typy. ;) Po książkę nie sięgnę, ale fakt, jest to ciekawa pozycja dla miłośników serialu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam zupełnie serialu...I książkę na razie tez sobie odpuszczę...Mimo ciekawej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Serial czasem obejrzałam, ale nic specjalnego. Po tę książkę nie sięgnę. Jakoś mnie nie interesuje, może komuś podrzucę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawdę mówiąc o serialu nigdy nie słyszałam (a może po prostu nie pamiętam) i dlatego do książki mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem fanką serialu, ale chętnie sięgnęłabym do tej książki;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Baaardzo lubię serial, ale książce mówię niestety "Nie"
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń