2 listopada 2012

PODSUMOWANIE: Rozwojowe lektury, czyli co Paulaaaa ostatnio czytała! [1]

Znów od jakiegoś czasu nie było nowego postu, ale kompletnie nie mam czasu, żeby pisać. Spędzam go coraz mniej przed komputerem, a kiedy mam czas wolny, wolę go poświęcić dla rodziny, przyjaciół czy po prostu, żeby się odprężyć przy wybranej lekturze! Wiele z nich to po prostu powieści, ale co jakiś czas sięgam po wszelkiego rodzaju poradniki. Ostatnio kilka wpadło w moje łapki, więc chciałabym Wam je przedstawić. A nóż ktoś czegoś poszukuje bądź przypadkiem znajdzie coś, co go zainteresuje ;)

Lubię poradniki dotyczące różnej tematyki. Oczywiście głównie chodzi o samorozwój, ale w dzisiejszych czasach, na naszym rynku, jest tak wiele różnych tytułów a samorozwój sam w sobie jest tak obszernym pojęciem, że każdy z Was może znaleźć tytuły, które dopasują się do Waszych wymagań. Dzisiaj przedstawię Wam cztery tytuły (wraz z moją opinią), które ostatnio podbiły moje serce ;)


1. Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się, Urszula Mijakoska
Na pewno słyszeliście o wielu przeróżnych dietach, które obiecują, że prędzej czy później zrzucimy zbędne kilogramy i będziemy wyglądać pięknie. Nie mówią one jednak o tym, że są niekorzystne dla naszego organizmu, że rujnujemy siebie od środka a kilogramy, które tak szybko zniknęły, wrócą jeszcze szybciej - w dodatku w nadmiarze. Jeżeli nie chcesz, aby tak się stało to: "Sięgnij po poradnik z unikalnym programem diet coachingu. Rozpocznij świadome odżywianie i zmień swoje życie już dziś!" ...
2. Fotograf w podróży, Piotr TrybalskiJedną z moich pasji jest fotografia. Jak tylko ruszam się gdzieś dalej, aparat zawsze jest przy mnie i towarzyszy mi, kiedy otaczający mnie krajobraz jest po prostu idealny do uwiecznienia. Takie chwile zdarzają się bardzo często, więc doszłam do wniosku, że wypadałoby się dowiedzieć czegoś więcej na temat sztuki fotografii. Już od jakiegoś czasu chciałam się doedukować, ale nie wiedziałam w sumie od czego zacząć. Internet skrywa wiele tajemnic, ale podczas przeglądania portali fotograficznych, natykałam się na wiele nieznanych mi terminów. Szukałam więc źródła wiedzy, które czarno na białym wszystko by mi wyjaśniło. Z pomocą przyszła książka Piotra Trybalskiego. ...
3. Techniki samorozwoju, Krzysztof Minge, Natalia Minge
... „Techniki samorozwoju” to kolejny wartościowy poradnik, który znalazł swoje miejsce na mojej półce ulubionych pozycji. Na pewno nie raz do niego wrócę. Nie tylko żeby odświeżyć swoją wiedzą i przypomnieć sobie różne ćwiczenia, ale też żeby się zmotywować podczas gorszych dni. Ten tytuł polecam każdemu, ponieważ każdy może wprowadzić pewne zmiany do swojego życia bez wielkich nakładów pracy. Jeżeli nie jesteście przekonani do poradników, mimo wszystko sięgnijcie po niego, a jestem pewna, że Wasze myślenie się zmieni i nie skończy się tylko na tym tytule.
4. "Superskuteczne strategie opanowywania języków obcych. Twój prywatny coach".
... W książce znajdziemy wiele przydatnych treści i ćwiczeń, które pomogą nam zarówno w chwili obecnej jak i w przyszłości. Poza decyzją jakiego języka się uczymy i upewnieniem, że to ten jeden jedyny i na pewno chcemy się go uczyć znajdziemy sztuczki na stworzenie, zachowanie i ewentualne przypomnienie sobie w przyszłości motywacji, która nami kieruje. Dowiadujemy się jak ujarzmić czas, jak "zlikwidować" ponure myśli, jak utrzymać motywację i wiele wiele innych treści. ...
To już wszystkie lektury, które mogę Wam dzisiaj polecić! Każda z nich podbiła moje serce i na pewno nie raz do nich wrócę! Aktualnie jestem w trakcie kolejnego poradnika "Skuteczne CV i list motywacyjny", o którym na pewno również napiszę niedługo albo tutaj, albo na moim drugim blogu! Już teraz serdecznie zapraszam ;)

8 komentarzy:

 1. Mi się podobał ten ostatni. Co najlepsze nie był to typowy poradnik jak uczyć się języków obcych, tylko opisywał różne techniki motywacyjne. co podobało mi się najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten ostatni poradnik chętnie bym przygarnęła, a ten o CV wręcz jest mi potrzebny na gwałt;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka przyjacielem człowieka. Takie, krótkie zdanie powinno znajdować się w podświadomości każdego człowieka. To dzięki nim tyle wiemy, rozwijamy wyobraźnię i poznajemy poniekąd świat ;-)
  Szkoda, tylko że niektórzy uważają książki za stratę czasu lub wręcz ich wroga...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie z 4 pozycji czytałem. Są to: "Techniki samorozwoju" i "Skuteczne metody opanowania języków obcych". Szczególnie cenię pierwszą książkę. Zainteresowała mnie książka "Fotograf w podróży". Chyba kiedyś po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zaciekawiła mnie pozycja nr 3 :)
  Muszę się z nią koniecznie zapoznać.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo tyleż ciekawych pozycji, muszę się zań zabrać! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. techniki samorozwoju bardzo przykuły moją uwagę. c:

  OdpowiedzUsuń
 8. "Superskuteczne strategie opanowywania języków obcych. Twój prywatny coach" ----> Taka książka by się przydała, na pewno ułatwiłaby nieco naukę języków obcych..:)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń