16 listopada 2012

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze drugiej połowy listopada!


Gorączka 1 [26.11]

Eva, ponadprzeciętnie uzdolniona szesnastolatka, oraz Sethos dziewiętnastoletni gladiator, który został przeniesiony do współczesności, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.
Do powieści Dee Shulman najlepiej pasuje określenie romans s-f. Intrygująca i świetnie napisana książka jest kierowana do nastoletnich dziewcząt i wywołuje silne skojarzenia ze "Zmierzchem" Stephenie Meyer.

Dee Shulman ukończyła anglistykę na uniwersytecie w Yorku i rozpoczęła studia na wydziale ilustracji w Akademii Sztuk Pięknych Harrow. Napisała i/lub zilustrowała około pięćdziesięciu książek, ale Gorączka jest jej pierwszą książką dla nastolatków. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że mieszka w miasteczku uniwersyteckim w centrum Londynu razem z 760 przedstawicielami tej grupy wiekowej.


Twardziel [28.11]


Pewnego dnia Dodge Hanley, prywatny detektyw z Atlanty, odbiera telefon od swej dawnej ukochanej Caroline. I dowiaduje się, że ich córka Berry, już dorosła kobieta, której nie zna, znalazła się w wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Kto czyha na jej życie i dlaczego? Podróż Hanleya do Teksasu będzie także wyprawą w jego nie załatwioną przeszłość i próbą odzyskania zaufania niegdyś bliskiej osoby. Zaskakujące śledztwo, seria morderstw oraz kapitalny portret pięćdziesięcioparoletniego mężczyzny, dojrzewającego w dramatycznych okolicznościach do ojcostwa.
Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler [22.11]

Czy jesteście gotowi na metamorfozę także we własnej kuchni?
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Magda Gessler, nazywana "czarodziejką w kuchni", przemienia nawet najgorszą jadłodajnię w wykwintną restaurację. Słynna szefowa kuchni zdradza tajniki swojego sukcesu: przepisy, porady oraz kulisy programu telewizyjnego, w którym nie boi się nawet najbardziej radykalnych rozwiązań. Autorka odkryje przed wami swój kulinarny świat i być może zachęci was do rewolucji we własnej kuchni.

Złodziejka mojej córki [23.11]


Czy można się pogodzić ze śmiercią dziecka i wybaczyć osobie, która ją spowodowała?

Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, przez którą ją straciła. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie spodziewa się, że pokocha Lisę jak własną córkę.

Roberta nigdy nie przestała kochać córki ani nie pozbyła się poczucia winy z powodu zaniedbań w roli matki. Po wyjściu z więzienia rozpoczyna poszukiwania Lisy. Zawsze wyobrażała sobie, że jej córka trafiła pod opiekę porządnych ludzi, których życia nie zamierza burzyć. Gdy jednak dowiaduje się, że adopcyjną matką Lisy została kobieta, na której córkę sprowadziła śmierć, zaczyna się obawiać najgorszego. Czyżby Diane szukała zemsty kosztem bezbronnego dziecka?


Czerwona mgła [29.11]


Zło dobrem zwyciężaj. Ciężko uzbrojonym i mocno opancerzonym.

Rtego świata.
Oni nie chcą nas podbić. Nie chodzi im o nasze skarby. Interesuje ich tylko zadawanie bólu. Potrzebują go jak powietrza. Żywią się nim.
Walczymy ze złem elementarnym. Z pomocą technologii i czarów. Karabinem maszynowym i mieczem. Bombami i modlitwą. Musieliśmy odkryć na nowo dawno zapomniane rytuały, gesty i zabobony. Sięgnąć po narodowe symbole i magiczne artefakty. Granice wolności naszego świata wyznaczają menhiry, święte dęby, przydrożne kapliczki i najeżone lufami bunkry. Poza nimi rosną Czarne Horyzonty i pulsuje Czerwona Mgła. Tam jest martwy świat. My trwamy.No i jak? Wpadło Wam coś w oko, czy niekoniecznie? ;)9 komentarzy:

 1. Znam p. Gessler z TV - oczywiście, i chociaż czasami zerknę na Kuchenne rewolucje... nie zachwyca mnie to. Wolę Ją w MasterChefie... więc ksiązka na pewno nie dla mnie.... Bo i nie wywaliłbym połowy kuchni na śmietnik....

  OdpowiedzUsuń
 2. Najchętniej przeczytałabym "Czerwoną mgłę" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gorączka już do mnie idzie, a na Złodziejkę mojej córki mam ogromną ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poza Czerwoną mgłą (sam ten termin jest dla mnie dość sentymentalny ;)) nic nie przyciąga mojego wzroku. Opis książki wygląda obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w trakcie czytania gorączki :)zobaczymy co z innymi nowościami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem nic dla mnie... Co prawda myślałam nad "Gorączką", ale kilka słabych opinii mnie od niej odrzuciło. Z listopadowych "hitów" przeczytam za to "Trafny wybór", który miał premierę jakiś tydzień temu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Złodziejka mojej córki to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń