3 marca 2013

LITERATURA:Zapowiedzi wydawnicze!Nakręcana dziewczyna, Paolo Bacigalupi [6.03]

Zdobywczyni HUGO, NEBULA, LOCUS 2010.
Anderson Lake jest przedstawicielem koncernu kalorycznego AgriGen na Tajlandię. Udając dyrektora fabryki sprężyn, przeczesuje uliczne targi Bangkoku w poszukiwaniu dawno uznanych za wymarłe gatunków owoców i warzyw. Poznaje tam nakręcaną dziewczynę – prześliczną i tajemniczą Emiko – pozostawioną na pastwę losu i slumsów. Emiko zalicza się do Nowych Ludzi, wyhodowanych dla zaspokajania kaprysów bogaczy. Produkuje się ich jako żołnierzy, niewolników i maskotki do towarzystwa; powstała w ten sposób cała nowa klasa ludzi, zepchnięta na margines tej złowrogiej przyszłości, w której ropa się skończyła, nad państwami dominują firmy kaloryczne, a po świecie szaleją wyprodukowane w laboratoriach choroby i szkodniki.

W miarę nasilania się obsesji Andersona na punkcie Emiko, pośród upału zawiązują się intrygi, a polityczne napięcia grożą niekontrolowanym chaosem. Biznesmeni, urzędnicy ministerialni, bogaci cudzoziemcy i uchodźcy bez grosza – każdy z nich ma własny plan. Lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć niszczycielskiego wpływu Nakręcanej Dziewczyny.


Królestwo łabędzi, Zoë Marriott [6.03]

Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni – z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie.Po szóste nie odpuszczaj, Janet Evanovich [6.03]


Miliony Amerykanek szaleją za Stephanie Plum. To dziewczyna, która zawsze wychodzi na swoje. Książka, która wciąga jak kolejny odcinek serialu z Grajdołem w tle. Lekka, łatwa, zabawna i przyjemna. Idealna gdy szukasz czystej rozrywki.

Stephanie Plum i Joe Morelli ścigają szaleńca, który zabił i podpalił handlarza bronią. Zabójstwa nie rejestrują kamery. Komandos – były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i trener Stephanie staje się podejrzanym. Nieoczekiwana zmiana miejsc. Uczeń kontra mistrz! Gdzie w tym wszystkim miejsce dla głodnej przygód babci Mazurowej? W mieszkaniu Stephanie Plum! Razem z żarłocznym psem Bobem i świeżutkim prawem jazdy w kieszeni. Grajdoł to mieszkalna część Trenton, z jednej strony granicząca z Chambersburg Street, z drugiej sięgająca aż do Włoch. Babka z paczki i pieczeń nadziewana oliwkami to znaki charakterystyczne Grajdoła. „Język migowy” oznacza pokazanie komuś wyprostowanego środkowego palca. Domy są skromne. Samochody duże. Okna czyste.


Wybrani, C.J. Daugherty [6.03]

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?

Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?


Poradnik pozytywnego myślenia, Matthew Quick [6.03]

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć poważnie stuknięta Tiffany, prześladuje go piosenka Kenny’ego G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!


Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?Droga do Woodbury, Robert Kirkman, Jay Bonansinga [6.03]

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks…
Potem pojawił się rewelacyjny serial…

Aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historie kultowych postaci z uniwersum The Walking Dead
GuPlaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury.

Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom.

Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.


Cała masa fantastycznych książek! Zauważcie, że one wszystkie mają premierę tego samego dnia! Ja nie wiem co to będzie do końca miesiąca! "Tak wiele książek, tak mało pieniędzy i czasu!"

18 komentarzy:

 1. Chętnie sięgnę po kilka pozycji z tej listy, a szczególnie interesują mnie "Wybrani" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wybranych" mam za sobą i książka bardzo mi się podobała. Z chęcią przeczytam "Królestwo łabędzi", które ma przepiękną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie typy z wyjątkiem dwóch ostatnich to moje MUST HAVE. 6 marca zapowiada się świetnie pod względem premier - same cudeńka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zombie, zombie, zombie, zombie... <3 Droga do Woodbruy dla mnie jak najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ohh nic dla mnie, całe szczęście, portfel znowu ocaleje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze pozycje mogą być calkiem przyjemne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne pozycje. Szczególnie ostatnia książka mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie pozycje mnie ciekawią, ale "Nakręcana dziewczyna" i "Królestwo łabędzi" najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Wybranych" już mam :)
  Dzisiaj zacznę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Byłam w piątek w kinie na "Poradniku...". Fajny film może kiedyś sięgnę też po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybrani i Królestwo łabędzi wydają się bardzo ciekawe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Wybrani do mnie z tej listy nie przemawiają :P

  OdpowiedzUsuń
 13. "Nakręcana dziewczyna" i "Królestwo łabędzi" to coś dla mnie ;) "Wybranych" czytałam - na tle innych książek wypadają nawet dobrze ^^ Zapraszam do przeczytania recenzji u mnie ;) Reszta zapowiedzi brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam film ,,Poradnik pozytywnego myślenia", więc może teraz czas na książkę ":D

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystkie książki mnie zainteresowały oprócz "Nakręcana dziewczyna". W tym miesiącu mój portfel nieźle schudnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z tej listy chciałabym tylko "Królestwo łabędzi" ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam ochotę na zapoznanie się z przygodami Stephanie Plum oraz "Wybranymi". :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawie zapowiada się ten miesiąc:D

  OdpowiedzUsuń