12 września 2012

LITERATURA: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się, Urszula Mijakoska

grafika
Tytuł: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się
Autor: Urszula Mijakoska
Wydawca: Samo Sedno
Ilość stron: 184
Książkę można nabyć w księgarni Gandalf
Na pewno słyszeliście o wielu przeróżnych dietach, które obiecują, że prędzej czy później zrzucimy zbędne kilogramy i będziemy wyglądać pięknie. Nie mówią one jednak o tym, że są niekorzystne dla naszego organizmu, że rujnujemy siebie od środka a kilogramy, które tak szybko zniknęły, wrócą jeszcze szybciej - w dodatku w nadmiarze. Jeżeli nie chcesz, aby tak się stało to: "Sięgnij po poradnik z unikalnym programem diet coachingu. Rozpocznij świadome odżywianie i zmień swoje życie już dziś!"

Ja od jakiegoś czasu próbuję uporać się z dodatkowymi kilogramami, które nie mam pojęcia (taaa jasne!) skąd się przypałętały. Nie chcę jednak tego dokonać jakimiś restrykcyjnymi dietami, bądź głodówkami. Chcę dokonać tego ciężką pracą: zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami! Jak zapewne większość z Was wie, nie jest to proste, ale opłacalne. Zdecydowałam się zapoznać z tym poradnikiem, aby rozwinąć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i sposobów na lepsze samopoczucie i większą samoakceptację. 

Autorka na każdym kroku zapewnia nas, że poradnik ten absolutnie nie popiera żadnej z popularnych w dzisiejszych czasach diet. Nie chodzi nawet o to, żeby koniecznie zrzucić jakiekolwiek kilogramy. Chodzi wyłącznie o to, by być zdrowym,szczęśliwym, akceptującym siebie i swoje ciało człowiekiem. Dzięki jasno wytłumaczonym zasadom odżywiania i podanym ćwiczeniom, bez problemu rozpoznamy, co robimy źle i jak to poprawić. Wiele aspektów zdrowego odżywiania podanych w książce było mi znanych, ale niektóre całkowicie mnie zaskoczyły i zmieniły moje nastawienie zarówno do mojego ciała, umysłu i ćwiczeń.

Książka została podzielona na kilka rozdziałów i podrozdziałów, które ułatwiają przyswajanie treści i szybki powrót do tego, co nas interesuje. Wśród zagadnień znajdziemy m.in.: Co to tak właściwie jest Diet Coaching, Co oznacza bycie zdrowym, Wyjaśnienie znaczenia wszystkich czynników zdrowego stylu życia, w tym również codziennie przyjmowanych związków takich jak woda, węglowodany, białka, tłuszcze itp., Bariery związane ze zmianą stylu życia, Ćwiczenia wspomagające oddychanie i wiele innych. Poza treścią właściwą książki znajdziemy również dodatki w postaci: wzorów na obliczenie wskaźników takich jak BMI, WHR, PPM, fantastyczne przepisy a także listę uczuć - dla opornych, którzy nie potrafią ich nazwać ;)

Tytuł ten, to nie tylko przewodnik po tym jak zdrowo się odżywiać, ale też jak zdrowo żyć i zdrowo myśleć. Powinniśmy być bardziej uważni na to co jemy, jak oddychamy, o czym myślimy i co nami kieruje w danych sytuacjach. Poradnik ten wielu osobom na pewno otworzy oczy i pokaże jak źle traktują swoje ciało, które powinno być dla nas świątynią. Diet coaching polecam nie tylko osobom, które chcą zmienić swoją sylwetkę i nawyki żywieniowe, ale wszystkim, którzy chcieliby wieść długie i zdrowe życie ;)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu Samo Sedno:


4 komentarze:

 1. Ale wspaniale o tym napisałaś! :) Zgadzam się z Tobą, chodzi o zdrowe myślenie, a nie o odchudzanie. To bardziej jak styl życia i patrzenia na nie, niż kaprys na dwa tygodnie. Mocno trzymam kciuki za Twoje wyzwanie, bądź jak Tommy Lee Jones w "Ściganym" i daj z siebie wszystko, dzielna kobieto! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja siostra wielokrotnie próbowała się odchudzać, oczywiście w ruch poszły też różnorodne poradniki ;) brak silnej woli pogrzebał wszystko ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooj przydałaby mi się ta pozyja. ;D Muszę w końcu zacząć dziaąłć bo doprowadziąłm sie do tragicznego stanu.;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbytnio nie jest mi potrzebna, ale na przyszlosc moze sie przydac;p

  OdpowiedzUsuń