28 września 2012

LITERATURA: Moc pewności siebie. Osiągaj zamierzone cele i poczuj siłę spełnienia

grafika
Tytuł: Moc pewności siebie. Osiągaj zamierzone cele i poczuj siłę spełnienia
Autor: Tim Sanders
Wydawca: Helion
Ilość stron: 192
Książka dostępna w księgarni internetowej Gandalf

Pewność siebie to cecha niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Bez niej ciężko jest gdziekolwiek zajść, chociaż nie jest to niemożliwe. Nie ukrywajmy jednak, że osobom, które są pewne siebie jest łatwiej. Nie mają problemów ani z poznawaniem nowych osób, ani z rozwiązywaniem problemów, ani nie biją się z własnymi myślami, pod kątem "zrobić, czy nie zrobić", "dam radę, czy nie dam rady".

Książka to historia autora, który opowiada krok po kroku jak walczył z samym sobą i budował pewność siebie. Spędził wiele lat za linią boczną, ominęło go wiele okazji i przygód, czego żałował, więc postanowił zmienić. Przypomniał sobie mądrość, którą dzieliła się z nim Billye, osoba która go wychowała i była mentorką, przekształcił pod kątem książki i przedstawił to w taki sposób, aby każdy zrozumiał i mógł wprowadzić do swojego życia.

Ten tytuł to nie jest zwykły poradnik mówiący o tym, co zrobić, żeby zaakceptować siebie i być zdolnym podejść do nieznanej nam osoby na ulicy i z nią porozmawiać. Tutaj pewność siebie jest ujęta w większym zakresie. Chodzi o wiarę w siebie, w osiąganie wymarzonych celów. Ważnym jest, by w pełni zaakceptować siebie i swoje czyny. Myśląc pozytywnie i wierząc w sukces jesteśmy wstanie go osiągnąć. Nie możemy zamykać się w swojej skorupie, przeżywać czegoś, co jeszcze nie miało miejsca (np. ewentualnej porażki, która niekoniecznie musi nastąpić) i nie robić nic, niepotrzebnie spędzając czas rujnując życie swoją postawą.

Książka na pewno jest wartościową pozycją dla osób, które uwielbiają tematykę samorozwoju. Sprawdzi się też dla osób, które nie czują motywacji do pracy, pragną coś zmienić, chcą wypełnić swój umysł budującymi myślami, ale też błyskawicznie podnosić po niepowodzeniu czy zyskać wiarygodność i zaufanie innych osób. W końcu nasze pozytywne nastawienie i wiara we własne czyny to najlepszy motywator i zachęta dla innych do pracy.

Książkę przeczytałam dzięki Grupie Wydawniczej Helion:

4 komentarze:

 1. Niestety, ale to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to już zależy kto, co lubi ;) Ja interesuję się tematyką samorozwoju i lubię raz na jakiś czas sięgnąć po coś, co daje inspirację i motywację ;)

   Usuń
 2. Zapowiada się bardzo dobrze. ;)
  ubię taką tematykę. ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. As thе admin of thiѕ web page iѕ ωоrκing, no uncеrtainty νeгy raρidly it
  will be famouѕ, duе tо its quality contents.


  Alѕo νіѕіt my websіte .

  .. pokoje ustroń

  OdpowiedzUsuń