16 września 2012

LITERATURA: Zapowiedzi wydawnicze drugiej połowy września!

Klątwa tygrysa. Wyprawa [19.09] 

Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.

Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

Część trzecia bestsellerowej sagi "Klątwa tygrysa" łączy zawrotne tempo przygodowej powieści, nieprzewidywalność gatunku fantasy i emocje godne romansu wszech czasów.
Niech rozpocznie się wyprawa!A jeśli ciernie [19.09]Kontynuacja "Kwiatów na poddaszu" i "Płatków na wietrze". Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory'ego oraz Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania...


Fanaberie. Bywają babeczki, na których rekiny łamią sobie zęby [19.09]

Klara Werner, piękna właścicielka świetnie prosperującej sieci cukierni, ma kłopoty. Obiecujący adorator właśnie okazał się nieporozumieniem, udziałowcy przestają jej ufać, a na dodatek na firmę ostrzy sobie zęby bezwzględny rekin biznesu Arnold Lejman. Klara kiedyś odrzuciła jego względy - teraz musi za to zapłacić. Ale od czego są przyjaciele oraz dorastające dzieci Klary, których sprytu i samodzielności chyba nie doceniała. Czy uda jej się uratować firmę, ujść cało z finansowych tarapatów i nie popaść w inne, tym razem... miłosne? Emocjonujące rozgrywki biznesowo-uczuciowe, żywy język oraz barwne tło obyczajowe współczesnej Polski - debiut Jolanty Wrońskiej to znakomita powieść nie tylko dla bizneswoman.Arab strzela, Żyd się cieszy [19.09]


Zbiór reportaży o Izraelu i Izraelczykach pióra znakomitego, wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Gazety Wyborczej.
Czym jest naprawdę społeczeństwo próbujące od sześćdziesięciu lat stworzyć nowy naród? Jakie relacje panują między grupami etnicznymi?
Smoleński bierze "pod lupę" m.in. ludzi, o których wiemy bardzo mało: blisko dwadzieścia procent obywateli pochodzenia arabskiego. To ci, którzy mogą być islamistami, mimo że noszą w kieszeniach izraelskie paszporty...
Niepolityczny i nieturystyczny obraz kraju i panujących w nim stosunków, pełen wyrazistych bohaterów, ciekawostek i refleksji.


Dziewczyna w błękitnej sukience [19.09]

Nominacje do Nagrody Bookera i Nagrody Orange

Kiedy się poznali, miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był ubogi, ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna.
Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami. Alfred zamienia życie Dorothei w piekło: podkreśla na każdym kroku jej niższość, upokarza ją nieustannie cierpkimi komentarzami, romansuje z innymi kobietami, być może nawet z jej młodszą siostrą. W końcu wyrzuca żonę z domu, chociaż ich najmłodsze dziecko jest wówczas zaledwie niemowlęciem.
Stłamszona i niepewna siebie Dorothea przez lata nie przyznaje się, jak jest nieszczęśliwa. Wszystko się zmienia, gdy otrzymuje zaproszenie na prywatną audiencję u królowej Wiktorii. Odkrycie, jak wiele łączy ją z najbardziej wpływową kobietą w Anglii, ośmiela ją do opowiedzenia swojej historii.

Ta soczysta i mądra powieść przedstawia prywatne życie znanej pary: Catherine i Charlesa Dickensów.
Autorka śledzi historię pisarza, ale zmienia imiona wszystkich bohaterów. Wystarczy jednak połączyć kropki, by odkryć, czyim życiorysem jest inspirowana ta opowieść.


Moim zdaniem druga połowa września obfituje w wiele wartych uwagi tytułów. Czy jest coś, co szczególnie
chcielibyście przeczytać?

8 komentarzy:

 1. Dziewczyna w błękitnej sukience [19.09] - z tą książką chciałabym się zapoznać, może mi się to uda. Chociaż realistyczna to opis mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również jestem ciekawa "Dziewczyny w błękitnej sukience". Recszta mnie nie zainteresowała. ;)
  Pozdrawiam
  tulipanowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeśli ciernie- moja lektura obowiązkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Arab strzela, Żyd się cieszy- myślę ze warta zapoznania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiła mnie Virginia C. Andrews, ale muszę najpierw zapoznać się z wcześniejszymi częściami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne tytuły. Ja już jestem szczęśliwą posiadaczką 3 pierwszych. Recenzja "A jeśli ciernie" już jutro u mnie :)) Intryguje mnie jeszcze Dziewczyna w niebieskiej sukience.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo zachęcające zapowiedzi :D Z chęcią poznam kilka z tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 8. chętnie przeczytałabym ,,A jeśli ciernie"

  OdpowiedzUsuń