20 grudnia 2012

JĘZYKI: ANGIELSKI. Najważniejsze KOLOKACJE.

Akcja piątki z angielskim trwa w najlepsze i czuję, że nie stoję w miejscu. Nie idę może z materiałem jak burza, ale wiem, że cały czas udoskonalam gramatykę/słówka/słuchanie/czytanie. Tym razem z pomocą przyszła mi jedna z nowszych pozycji Edgarda "Angielski. Najważniejsze kolokacje. Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy".


Jest to repetytorium leksykalne, prezentujące najważniejsze angielskie wyrażenia rzeczownikowe, czasownikowe i przymiotnikowe. Książka podzielona została na 30 tematycznych rozdziałów m.in. wygląd, ludzie, czas, media, sport, historia, wojna i konflikt i wiele innych. Znajdziemy w niej ponad 100 ćwiczeń utrwalających słownictwo, 10 testów podsumowujących oraz indeks kolokacji. Z tym podręcznikiem nauczymy się AŻ tysiąca kolokacji!!

Niestety książka raczej nie nadaje się dla osób rozpoczynających naukę, chociaż powoli zapoznawać się z nią (moim zdaniem!) można na każdym etapie zaawansowania! Według autorów, przeznaczona jest dla osób na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2), które chciałyby poszerzyć lub urozmaicić swój zasób słownictwa oraz posługiwać się żywym, współczesnym językiem. 

Moja przygoda z podręcznikiem może nie należy do najdłuższych, ale muszę przyznać, że bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy! :) Za każdym razem z wielką przyjemnością odkrywam kolejne kolokacje i rozwiązuję kolejne zadania. Nie mogę się doczekać, aż ukończę cały podręcznik, zrobię testy podsumowujące i przeglądając go, stwierdzę, że rzeczywiście większość została mi w głowie - a jestem pewna, że tak będzie! Głównie dzięki temu, że kolokacje nie są podane jako sucha lista zwrotów, a jako zwroty wraz z przykładowym użyciem w zdaniu! Do tego różnorodne ćwiczenia utrwalające! O tak! W ostatnim czasie to właśnie z tą książką spędzam najwięcej czasu i przez jakiś czas na pewno tak pozostanie ;) Jak najbardziej polecam!


4 komentarze:

 1. Dzieki za informacje. Na pewno przejrze ksiazke.
  A co do piatkow to pewnie przylacze sie, ale dopiero w polowie stycznia.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Kataleja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Grunt to poruszać się do przodu :) Nie stać w miejscu, lecz działać ;)
  Pozdrawiam Paweł

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będę w księgarni językowej, zerknę do książki i może, jak dostanę zastrzyk gotówki to się kiedyś skuszę. W końcu każda książka do nauki języków jest przydatna, w każdej znaleźć można coś nowego, o czym się wcześniej nie słyszało. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa opinia. ;) Przyznam, że sporo o tej pozycji słyszałam i rozważam zaprzyjaźnienie się z nią. ;D
  Wesołych Świąt!!! ;))

  OdpowiedzUsuń