28 grudnia 2012

LITERATURA: Raj utracony, Thomas E. Sniegoski

grafika
Tytuł: Raj utracony
Autor: Thomas E. Sniegoski
Wydawca: Jaguar
Ilość stron: 359

Pamiętacie Aarona, jego biszkoptowego przyjaciela i Kamaela? Znów powracają. To już trzeci tom serii "Upadli", ale nie można powiedzieć, że gorszy od pozostałych. Nawet mogę powiedzieć, że o wiele lepszy niż jego poprzednik. Ciężko mi tak naprawdę go opisywać, bo nie chcę zdradzić zbyt wielu szczegółów tym, którzy serię mają dopiero przed sobą. 

Nasi bohaterowie odnajdują bezpieczną przystań, o której wielu upadłych tak bardzo marzy, Aerie. Jest to tak naprawdę ostatnie miejsce, w którym upadli aniołowie żyją wraz z Nefilimami. Zadaniem Aarona jest nauka kontrolowania mocy i przygotowanie się do roli wybawiciela, jaką prawdopodobnie już wkrótce będzie musiał odegrać. Dowiaduje się jednak, że Werchiel porwał Vilmę, w której się zakochał i postanawia zostawić mieszkańców Aerie i uratować dziewczynę. Potęgi wiedziały, że w ten sposób uda im się zastawić na Aarona pułapkę. Dzięki Vilmie, chłopak okazał się łatwym celem...

Muszę przyznać, że zdziwiłam się, iż o Aerie będzie można czytać już w trzecim tomie. Podejrzewałam, że prędzej czy później to nastąpi, ale nastawiałam się raczej na tom kończący serię. Autor postanowił jednak inaczej i myślę, że wyszło to tylko na dobre! Aerie jest tak naprawdę wstępem do zakończenia całej serii i mamy czas, żeby poznać to miejsce, jego mieszkańców i zrozumieć jak funkcjonuje.

Bardzo zaskoczyło mnie samo zakończenie książki. Na początku czułam się, jakby to był koniec wszystkiego i brak kolejnego tomu. Jednak czwarty tom cały czas na półce na mnie czekał, więc to nie mogła być pomyłka. Pan Sniegoski naprawdę zrobił kawał dobrej roboty, ponieważ poza zaskakującym zakończeniem, sprawił że książka nabrała polotu. Drugi tom w porównaniu do pierwszego i trzeciego troszeczkę mnie wynudził i zastanawiałam się jak będzie z kontynuacją. Cieszę się, że zaryzykowałam, ponieważ z dotychczas przeczytanych, ten tom podobał mi się najbardziej. Naprawdę serdecznie polecam!


7 komentarzy:

 1. Z chęcią przeczytam, lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zapoznam się z tą serią, bardzo dobra recenzja :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie jestem przekonana do tej serii... Kiedyś czytałam fragment tomu pierwszego i ni w ząb nie mogłam się wbić :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Zatrzymując się na początku recenzji czytam, że to tom z serii "Upadli" i myślę sobie "wtf ?". Dopiero w ciągu dalszym skojarzyłam, że pomyślałam o innej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to w ogóle częsta pomyłka i seria jest mylona z inną ;)

   Usuń
 5. Mam pierwszą część na półce, w nowym roku się z nią zapoznam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce, jednak myślę, ze warto po nią sięgnąć. :)
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń