8 marca 2014

Zagrożeni - C.J. Daugherty

Wydawnictwo Otwarte nareszcie uraczyło nas kontynuacją jednej z ich najpopularniejszych serii. Zagrożeni to już trzeci tom bestsellerowej sagi Wybrani, która podbiła serca czytelnikom na całym świecie a i w Polsce zyskuje coraz to nowsze rzesze fanów. Sama uwielbiam ją czytać i nie mogłam się doczekać, kiedy trafi na moją półkę. Jestem już po lekturze, więc zapraszam serdecznie do przeczytania tych kilku słów poniżej, w których staram się przybliżyć ją i Wam :)


Trzeci tom bestsellerowej sagi "Wybrani".

Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…Tytuł: Zagrożeni
Autor: C.J. Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte
Strony: 384
Cena okładkowa: 39,90zł
C.J. Daugherty ma niebywały dar - porywa swoim słowem. Zagrożeni to moim zdaniem najsłabszy tom całej serii, ale czytało mi się go równie dobrze jak poprzednie. Na przestrzeni prawie czterystu stron nie dzieje się praktycznie nic porywającego, ale nie potrafiłam się od niej oderwać i z ogromną przyjemnością czytałam każdą kolejną stronę. Nie było tutaj dawkowania napięcia, nie było niebywałych zwrotów akcji, coś co mnie ewentualnie poruszyło miało miejsce pod sam koniec a i tak z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych serii.

Cieszę się, że autorka dała troszkę spokój z trójkątem miłosnym. Allie nadal na wątpliwości, nadal jej serce jest rozdwojone i mają miejsce różne sytuacje z Carterem i Sylvainem, ale nie ma tutaj tego romansu i tych wszystkich wątków, których Dziedzictwo było pełne. Wyszło to książce na plus, ponieważ każdy teraz zapewne próbuje znaleźć swoje własne rozwiązanie, zastanawia się, co sam by zrobił i jak ta cała historia może się potoczyć.


Rzadko się zdarza, żeby książka, która nie przedstawia sobą nic szczególnie zaskakującego czy szczególnego aż tak podbiła moje serce. To jest wręcz nieprawdopodobne i nie potrafię tego wyjaśnić, ale uwielbiam serię, uwielbiam Zagrożonych i z niecierpliwością będę wyczekiwać ich kontynuacji, która jednak mam nadzieję, że troszeczkę bardziej mnie porwie! Jak najbardziej polecam całą serię, bo jeżeli po nią nie sięgniecie to nie przekonacie się, czy i Wam się spodoba. I po raz kolejny mówię: Nie, to nie jest żadna fantastyka! :)6 komentarzy:

 1. Ja mam przed sobą jeszcze drugą część:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede mną dopiero pierwsza część. Wypadałoby w końcu zapoznać się z nią, skoro wyszły już kolejne tomy. :)


  sylwuch.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Zagrożeni'' stoją u mnie na półce i czekają cierpliwie na swoją kolej. A ja nadal zakopana pośród książek...
  Pozdrawiam Serdecznie

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno przeczytam - cała seria czeka w kolejce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, tak i jeszcze raz tak! Ja niestety jestem nadal w trakcie czytania, bo niespodziewany remont zminimalizował mój czas na czytanie niemal do zera. ;(
  Ale już teraz wiem, że jest dużo lepsza od części drugiej ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi z kolei ten tom podobał się równie mocno jak pierwszy :D Może dlatego, że główna bohaterka znowu pokazuje pazurki :P A fakt, że brak w nim większości rozterek sercowych Allie działa na plus. Chociaż muszę przyznać, iż autorka chyba sama do końca nie wie w stronę którego z chłopaków ma pchnąć protagonistkę :)

  OdpowiedzUsuń