14 maja 2013

LITERATURA: Niemcy, Michael Ivory

grafika
Tytuł: Niemcy
Autor: Michael Ivory
Wydawca: G+J
Ilość stron: 400

Niemcy, kraj zza naszej zachodniej granicy. Ile tak naprawdę o nim wiemy? Niby każdy coś tam wie, a przynajmniej powinien wiedzieć: stolicę, nazwisko Pani Kanclerz, przynajmniej kilka Landów, drużynę piłkarską, w której grają Polacy, Oktoberfest i kilka innych rzeczy. Każdy zapewne będzie miał inne skojarzenia, każdy pomyśli o czymś innym, jednak nie można zaprzeczyć, że Niemcy są niezwykle fascynującym i burzliwym krajem. Od kiedy tylko mamy możliwość wyjazdu tam do pracy, Niemcy stały się drugą Irlandią, ale nadal wielu z nas nosi w sobie historyczną barierę przez pryzmat której patrzymy na tej kraj. Czy sprawiedliwie? Nie mnie to oceniać! Jestem osobą urodzoną w '93 i mnie bezpośrednio żadne działania naszych sąsiadów nie dotknęły, więc osobiście nie chowam żadnej urazy i z ogromną ciekawością sięgnęłam po ten przewodnik. Szczególnie, że szykuje mi się wyjazd do Niemiec, więc z jeszcze większą ochotą sięgnęłam po tę publikację.


Michael Ivory stworzył przewodnik, który tak naprawdę w pigułce ukazuje nam Niemcy. Dlaczego w pigułce? W publikacji oprócz historii Niemiec i wszelkich porad praktycznych, znajdziemy również szczegółowy opis wszystkich landów z podziałem na najważniejsze miasta. Na początku każdego kolejnego rozdziału (czyli kolejnego landu, o którym możemy przeczytać) znajdują się szczegółowe mapki z miastami, drogami samochodowymi i zaznaczonymi ważniejszymi atrakcjami. W przewodniku znajdziemy również wiele tras spacerów, czy wycieczek samochodowych. Całość opatrzona jest wieloma barwnymi zdjęciami, które tylko zachęcają, by udać się w dane miejsce i zobaczyć te wszystkie wspaniałości na żywo.


W Niemczech jeszcze nie byłam, więc ciężko mi stwierdzić, czy książka jest w 100% poprawna, czy wszystkie zawarte w niej informacje są prawdziwe, ale ufam wydawnictwu, które przez lata zasłużyło sobie na mój szacunek i wierzę, że przewodnik pod względem informacji jest tak samo fantastycznie przygotowany jak i jego oprawa wizualna. W każdym razie pomógł mi w zaznajomieniu się z krajem zza naszej zachodniej granicy i dzięki niemu mogłam poznać troszkę bliżej miejsca, do których sama się wybiorę i już niedługo zobaczę na własne oczy! Serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym ;)


Za możliwość odbycia tej podróży dziękuję serdecznie wydawnictwu G+J!

5 komentarzy:

 1. Zapewne będzie to odpowiednia lektura, jeśli ktoś interesuje się innymi krajami, bądź planuje podróż. Ja nie zaliczam się do żadnej z tych grup, dlatego nie sięgnę po ten przewodnik, chyba że uda mi się kiedyś zaplanować wyjazd do Niemiec. Wtedy pewnie bym się na niego skusiła ;)

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Niemiec na razie się nie wybieram, dlatego po polecany przez Ciebie przewodnik raczej nie sięgnę... Choć z chęcią przeczytałabym takowy na przykład o Włoszech, Norwegii czy Hiszpanii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uczę się w szkole języka niemieckiego i go nie cierpię, jednakże swoją recenzją zachęciłaś mnie do sięgnięcia po tę książkę - uwielbiam poznawać nowe miejsca, więc myślę, że to coś dla mnie ;3

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią bym przeczytała taką o Rosji:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie, zdecydowanie nie dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń