22 lipca 2012

Zmiany zasad konkursu - przeczytaj jeśli bierzesz udział! + Nadal przyjmuję zgłoszenia!Okazało się, że sposób w jaki chciałam przeprowadzić konkurs jest niepoprawny! Mogę za to zapłacić a tego bym nie chciała, więc jestem zmuszona zmienić jego zasady! Wszystko zaraz Wam napiszę, ale niestety tamte zgłoszenia będę musiała anulować, jeżeli nie wykonacie dodatkowego zadania - naprawdę mi przykro, ale wolę nie ryzykować :( Tak naprawdę doszedł tylko punkt 6 i byłabym wdzięczna za dostosowanie się do niego - z wielką przyjemnością oddam w Wasze łapki książki i fiszki, ale nie mogę tego zrobić w sposób jaki chciałam :(


Do wygrania: 3 tytuły z serii "Nie gryzie", przekazane od Wydawnictwa Edgard oraz 3 startery "Fiszki" od Wydawnictwa Cztery Głowy. Osoba, która wygra, będzie mogła wybrać dowolny język, jakiego chciałaby się uczyć! (UWAGA! 2 tytuły z każdej serii są dla moich stałych czytelników a 1 tytuł dla nowych!)
Zgłoszenia: Przyjmuję do 26 lipca
Ogłoszenie wyników: 27 bądź 28 lipca
Zasady: (Dotychczasowi czytelnicy [czytaj: osoby, które są już obserwatorami tego bloga bądź należą do BGS - w końcu jesteśmy tak jakby rodziną] wystarczy, że ograniczają się do punktów 1,2,5 i 6)
 1. Aby wziąć udział w konkursie musicie mieć bloga i mieszkać na terenie Polski.
 2. Zgłaszacie się do jednej, drugiej bądź obu nagród. Zależy co Was interesuje.
 3. Musicie dodać moje blogi do obserwowanych (A przynajmniej jeden z nich, zależy która tematyka Was bardziej interesuje ;))
 4. Dodać podlinkowany do notki baner konkursowy na swojego bloga - obojętnie czy znajdzie się on w notce, na pasku bocznym czy w odpowiedniej zakładce.
 5. Polubić fanpage Wydawnictwa na Facebook'u - w zależności w którym losowaniu bierzecie udział - i napisać mi w zgłoszeniu swoje imię i nazwisko (ewentualnie pierwszą literę).
 6. DODATKOWE ZADANIE KTÓREGO NIE BYŁO WCZEŚNIEJ: Napiszcie dlaczego uczycie się języków obcych, jaka jest Wasza motywacja no i dlaczego powinnam właśnie Wam przekazać jeden bądź oba tytuły. - Wygrają osoby, których odpowiedzi najbardziej mi się spodobają ;) (I wcale nie muszą mieć 250 słów jak rozprawka po angielsku - bądźcie szczerzy!)
Banerek:


Gotowy do wklejenia kod:
<a href="http://yosoymorena.blogspot.com/b/post-preview?token=F9o63TcBAAA.Mjcse-oETuk45o15lK3NTA.M66HLVhuFrRDK39UeN8-fw&postId=7417277741667625818&type=POST"><img src="http://1.bp.blogspot.com/-F5M5nxtmLj4/T9XkjOETsQI/AAAAAAAAAW0/q9wnt0iCxvg/s1600/konkurs.png" /></a>

Przykład zgłoszenia:
Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem Paulaaaa. Baner wstawiony (opcjonalnie: widnieje w bocznej kolumnie bloga), polubiłam oba fanpage jako Paulina C.
Uczę się języków, ponieważ....

Życzę powodzenia wszystkim, którzy się zgłoszą. Zdecydowałam o takim podziale nagród jaki będzie z prostej przyczyny - osoby, które od dłuższego czasu mnie podczytują i regularnie komentują moje wypociny po prostu zasługują na nagrodę! Nie jeden raz to wy mnie motywowaliście i pomagaliście podejmować decyzje - więc chcę się za to odwdzięczyć. W przyszłości konkursy będą tylko dla moich stałych czytelników! :)

26 komentarzy:

 1. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem Natalia., baner zamieściłam w zakładce
  "Konkursy" i w bocznej kolumnie bloga. Lubię oba fanpage jako Natalia S.

  Uczę się języków, ponieważ to uwielbiam. Poznawanie nowych słówek, zwrotów i zagadnień gramatycznych daje mi olbrzymią radość. Chciałabym porozumiewać się we wszystkich zakątkach świata, przede mną jeszcze sporo języków do poznania. Starter/książka z pewnością pomogłaby mi w opanowaniu podstaw kolejnego :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem Gosiek<3 Baner wstawiony, polubiłam oba fanpage jako Gosia Ch.

  Uczę się języków, ponieważ twierdzę, że mogą mi się one przydać w przyszłości. Nie tylko w pracy, lecz również aby porozumieć się z ludźmi z innego kraju np. na wakacjach. Uczę się tylko angielskiego i niemieckiego, w szkole. Niestety nie mogę pozwolić sobie na dodatkowe kursy czy lekcje języków obcych, bo po prostu mnie na to nie stać,a bardzo chciałabym się nauczyć hiszpańskiego. Książka, którą można wygrać, na pewno pomogłaby mi w dużym stopniu na douczeniu się kolejnego języka.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też zgłaszam się do obu. :) Obserwuję bloga pod nickiem 97didek. Baner dodany w bocznej kolumnie. Polubiłem jako Dawid S. ^^

  Uczę się języków obcych, bo jest to moja pasja. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi o ich kulturze i obyczajach w ich języku. Wtedy czuję, że jestem bliżej nich. Chciałbym aby nagroda trafiła do mnie, bo nie mogę pozwolić sobie na kupno tych rzeczy, bo mieszkam w małym mieście i nie tutaj Empiku lub innego sklepu z tego typu rzeczami. Drugi powód jest taki, że na pewno byłby to dla mnie drogowskaz i pomoc w moim hobby. Po trzecie byłbym bardzo szczęśliwy z myślą, że coś wygrałem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję tego bloga pod nickiem Luinvena, baner zamieściłam na blogu w panelu bocznym (http://luinvena.wordpress.com/)
  Polubiłam oba fanpage jako Paulina F.

  Uczę się języka obcego,
  bo dla CHCĄCEGO TO NIC TRUDNEGO!
  Języki jest zawsze dobrze znać, łatwiej się zwiedza wówczas Świat.
  I sprawia przyjemność nauka języka,
  choć motywacja niekiedy zanika..
  Z FISZKAMI/KSIĄŻKĄ nie będzie źle,
  ja francuskiego nauczę się!

  Pozdrawiam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A właśnie. Kiedyś czytałem o konkursach przeprowadzanych na blogu. Przepraszam, że Cię nie uprzedziłem (że poprzednie zasady były niezgodne z prawem), ale zupełnie o tym zapomniałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem Lilien. Baner wstawiony (w zakładce: Konkursy), polubiłam oba fanpage jako Miasto Recenzji.
  Uczę się języków, ponieważ jestem osobą strasznie skrupulatną. Uwielbiam poznawać nowe rzeczy, a że większość słówek, czy zwrotów to zwykłe łamacze języka - tym lepiej. Im większy poziom, tym bardziej mnie wciąga. Poza tym lubię języki obce, bo wtedy nie mam problemu z komunikowaniem się - w końcu każdy chciałby poznać inne kultury od kuchni, a w języku polskim to można co najwyżej pczytać o tym w książkach, a nie rozmawiać, prawda? jak to mówią "ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz!"

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapomniałam dodać - dlaczego właśnie mi by się przydała nagroda? Ponieważ dzięki niej miałabym możliwość zdobycia większej wiedzy, poznania ciekawego języka i co tu duzo mówic, mialabym czym zając wolny czas. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję blog pod nickiem Ksy., baner zamieściłam w zakładce "Materiały" .Lubię fanpage jako Katarzyna B.

  Uczę się angielskiego ponieważ go uwielbiam, chciałabym kiedyś polecieć do USA :P i zobaczyć Los Angeles :) Miałam chwilowy kryzys i nowe materiały na pewno przydałyby się do odświeżenia tego i owego, poza tym uwielbiam oglądać materiały do nauki języków i je kupować :) a jeszcze bardziej wygrywać... hehehe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję blog pod nickiem Ksy. Baner zamieściłam w zakładce "Materiały". Lubię fanpage jako Katarzyna B.

  Kocham angielski ponieważ kocham USA :) pewnego dnia tam polecę zwiedzić Los Angeles :P Ostatnio miałam chwilowy kryzys, nowe materiały pozwoliłyby mi przypomnieć sobie to i owo :) Poza tym uwielbiam oglądać godzinami materiały do nauki języków, uwielbiam je kupować, a jeszcze bardziej uwielbiam je wygrywać :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuję jako Maylet i zgłaszam się do obu konkursów. W związku z tym, że obserwuję cię, nim ogłosiłaś konkurs, baneru nigdzie nie umieściłam. Lubię na facebooku jako Milena S.

  Każdego dnia, nowe słówko po angielsku poznaje,
  co mnóstwo radości mi daje.
  Co raz dziwniejsze spotykam brzmienia,
  lecz to mojej miłości wcale nie zmienia!
  Wiem, droga czeka mnie długa,
  lecz wierzę, że się uda!
  Oczywiście, czasem w swój sukces powątpiewam,
  jak każdy, smutne dni miewam,
  ale wtedy przypominają mi się moi anglojęzyczni przyjaciele,
  którym chcę powiedzieć tak wiele!
  Język nie może być ograniczeniem,
  znanie kilkunastu jest moim marzeniem!
  Podróże wtedy stałyby się wyjątkowymi,
  mogłabym porozmawiać z mieszkańcami tamtejszymi.
  Poznałabym ich świat, życie,
  chociażby w Afryce!
  I szansa na pracę byłaby większa,
  a ja czułabym się po prostu... lepsza. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się do losowania serii EDGARD "Nie gryzie".
  Obserwuję ten blog (http://yosoymorena.blogspot.de) pod nickiem Oliwb. Baner widnieje w bocznej kolumnie bloga pleasure-of-english.blogstpot.de i polubiłam fanpage EDGARD jako Karolina W.
  Uczę się języków, ponieważ wiem jak ważne jest inwestowanie w samorozwój - języki są zawsze przydatne, poza tym w ten sposób ćwiczę pamięć, więc mam nadzieję, że Alzheimer na starość mnie nie dopadnie ;) Nie lubię też czuć się ograniczona poprzez nierozumienie drugiej osoby, więc nauka języków umożliwia unikanie takich sytuacji i sama zachęcam innych do nauki języków, na przykład poprzez działalność blogową. Moją niekończącą się motywacją do nauki są liczne wyjazdy zagraniczne, chęć poznawania nowych krajów i kultur, a język jest przecież ich nieodłączną częścią! Lubię czerpać wiedzę na temat języków z różnych źródeł, czy to są książki, filmy, gazety, wyjazdy i spotkania z ludźmi, a tej serii nie miałam jeszcze okazji przetestować, co uczyniłabym z wielką radością! :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm.. a jeśli bardzo chciałabym wziąć udział w konkursie ale nie mam facebooka? mogę zamiast tego polecić akcję na pewnej stronie związanej z moimi zainteresowaniami. Wydaje mi się że szanse są nikłe ale pytam tak na wszelki wypadek żeby nie żałować a może jednak by dało się coś wykombinować... ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję jako Carline, a baner jest już w pasku bocznym ;)

  Dlaczego uczę się języków? Ja to po prostu lubię. Dzięki temu mogę porozumieć się z obcokrajowcami i poznać wielu wspaniałych ludzi, oraz ich kulturę. W dzisiejszych latach język angielski, to również podstawa, do wykonywania wielu zawodów. Marzę, by przeczytać książkę w oryginalnym wydaniu, oraz uwielbiam oglądać filmy po angielsku (niestety, jak na razie, tylko ten język opanowałam na tyle, by połapać się w fabule ;d) Mam nadzieję, że w przyszłości będę umiała biegle wiele języków (a szczególnie angielski, hiszpański i japoński), co ułatwi mi podczas wymarzonych podróży po całym świecie! ;)
  Niestety jestem też takim trochę leniuchem, więc czasami potrzebny mi jest jakiś nowy "pretekst" do większej systematyczności i motywacji w nauce ;d

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się do obu losowań. Bloga obseruję jako Parole. ( Fakt od niedawna ale podczytuję regularnie jak każdego z "rodzeństwa" BGS).
  FB Sylwia S.


  Uczę się jężyków bo lubię. Dają mi wielką radość. Dzięki nim mogę poznawać świat i odkrywać jego tajemnice. I czuję się szczęśliwa gdy mogę poszerzać horyzonty i spędzać czas na nauce jężyków. O tym, że będą one pomocne w mojej przyszłej karierze zawodowej nawet nie wspominam bo to jest oczywiste;p Języki dają mi szansę na lepsze jutro.
  A książkę i fiszki powinnam dostać ja gdyż 10 lat uczyłam się francuskiego i po 3 latach "odpoczynku" wracam do niego i jestem na etapie kompletowania pomocy naukowych, które pomogą mi skutecznie opanować braki i wrócić do dawnego poziomu tego języka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję bloga pod nickiem marichetti. Baner widnieje w bocznej kolumnie bloga, polubiłam oba fanpage jako Martyna Gotfryd.

  Uczę się języków, ponieważ w przyszłości bardzo mi się to przyda. Nie zamierzam zamieszkać na stałe w jednym miejscu, tylko podróżować po świecie, poznawać inne kraje i ich kultury. Bardzo przyda mi się przy tym znajomość języków obcych, pomoże w porozumieniu z innymi ludźmi, więc zamierzam nauczyć się ich jak najwięcej. Ich nauka to moja pasja, a że dodatkowo sprawia mi to przyjemność.. ;)
  Fiszki/książka na pewno bardzo by mi pomogła w realizowaniu mojej pasji.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem Jeanette. Baner wstawiony, widnieje w lewej kolumnie bloga, oba fanpage polubiłam jako Żaneta O. ;)

  Przez pięć lat studiów polonistycznych zagłębiałam tajemnice języka polskiego, który jest najpiękniejszym ze wszystkich języków, studia niestety się skończyły, a we mnie narodził się niedosyt, niedosyt językowy. Chciałabym zagłębić teraz tajniki kilku języków obcych, aby któregoś dnia spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie: "Żana, spełniłaś właśnie swoje marzenie". Języków uczę się przede wszystkim dla siebie, dla własnej satysfakcji. Są one częścią planu samodoskonalącego. Ponadto styczność z obcymi językami to również poznawanie innych kultur, a to przecież fascynujące doznanie. Nauka języków pomaga mi także zagospodarować czas w taki sposób, aby nie marnować go przy internecie bądź telewizji, czyli te wytwory nie kradną mi czasu. Uczenie się języków obcych to dobra zabawa, którą warto zarazić innych ludzi. Ty ich zarażasz i z tego miejsca Ci serdecznie gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. To może i ja się zgłoszę. Wchodzę sobie o jakiegoś czasu na twojego bloga, ale dopiero teraz dodałam do obserwowanych. Baner na moim blogu dodany (nie wiem czy dobrze?), choć co prawda dopiero teraz wracam znowu do blogowania, więc reklama średnia. Zgłaszam się do obu losowań, na facebooku polubione jako April Jank.

  A teraz dlaczego uczę się języków. Szczerze mówiąc trudne pytania. Fascynacja każdym językiem zaczynała się od głupich powodów, a to piosenka, a to jakieś zdanie, choć tak naprawdę prawdziwa fascynacja zaczyna się przy gramatyce. Ale do rzeczy. Nigdy nie byłam za granicą, nauka języków pozwala mi poznawać inne kraje, ludzi oraz to co lubię najbardziej czyli poznawanie innego sposobu myślenia. Lubią gdy początkowo niezrozumiały bęłkot zaczyna pomału stawać się logiczną calością. Myślę, że jeżeli bym wygrała (choć na to nie liczę), to będę mieć motywację do nauki kolejnego języka.

  Pozdrawiam cieplutko i gratuluję studiów (choć to nie ten post :))
  April

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję oba blogi pod nickiem klaidua. Baner widnieje w bocznej kolumnie bloga), polubiłam oba fanpage jako Klaudia F.
  Uczę się języków, ponieważ lubię rozmawiać z ludźmi z różnych stron świata, a na studiach spotykam ich sporo (Erasmusowcy w akademiku;-). Wkuwanie słówek mnie odstresowuje i relaksuje, a poza tym jako małe dziecko oglądałam bajkę, w której dziewczynka potrafiła mówić wszystkimi językami świata (w tym językami zwierząt) i stwierdziłam, że też tak chcę, a co :p

  OdpowiedzUsuń
 19. Skoro zasady się zmieniły to czas na małą aktualizację.
  Zgłaszam się do obu losowań, baner umieściłam na swoim blogu, Twój blog obserwuje jako Kropelka, polubiłam oba fanpage na facebooku jako Agnieszka K

  Uczę się języków obcych z wielu racjonalnych powodów takich jak ich przydatność w pracy zawodowej, podróżowaniu i poznawaniu ciekawych ludzi, jednakże najważniejszy powód i jednocześnie mój główny bodziec do działania, to coś innego - książkoholizm. Zazwyczaj nie potrafię pogodzić się z faktem, że aktualnie czytana seria się kończy bądź, też już się zakończyła. Okazało się jednak, że wcale się z tym godzić nie muszę. Często tak zwyczajnie kolejne części istnieją, tylko po prostu nikt ich jeszcze nie przetłumaczył. Znając angielski nie muszę czekać lat na ukazanie się polskiego przekładu - mogę sama sięgnąć po oryginał i tak, mam z tego olbrzymia satysfakcję! Na marginesie warto wspomnieć, że łzy skutecznie ocierają fanowskie opowiadania (fanfiction), dostępne głównie w języku angielskim. Im więcej języków się zna, im lepiej się nimi włada, tym więcej można przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję bloga jako Mikołaj Kowalski, baner zamieszczony jako post. Lubię oba fanpage jako Mikołaj B.

  Uczę się języków obcych, ponieważ za każdym razem gdy jestem za granicą napędza mnie to działania. Podczas podróży poznaję nowych ludzi, nową kulturę i zwyczaje - to wszytko co przeżyję dostarcza mi niesamowitej energii do nauki języka danego kraju. od razu wyobrażam sobie siebie jak rozmawiam z miejscowymi i wszystko rozumiem. Do tego nauka języków obcych jest po prostu przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję blog pod nickiem holdenQ, baner w bocznej kolumnie bloga. Fanpage lubie jako Kuba P.

  Dlaczego uczę się języków obcych??? Długo szukałem dla siebie jakiegoś hobby. Czegoś co naprawdę by mnie pochłonęło i nigdy się mi nie znudziło. Przez wiele lat próbowałem różnych rzeczy, aż zacząłem poważnie myśleć o nauce języków obcych. Długo też trwało zanim zdecydowałem, któremu z języków poświęcę się w pierwszej kolejności. Miałem wiele chwil zwątpienia, wiele chwil zachwytu i zdziwienia. Ludzki mózg jest niesamowity i potrafi zaskakiwać swojego użytkownika ;). Obecnie mierzę się z włoskim. Uwielbiam styl bycia Włochów, ich temperament i życie na luzie. Wiele przyjemności sprawia mi gdy podczas moich małych wycieczek do Italii nie muszę kłopotać tamtejszych mieszkańców rozmową po angielsku (ostatnio w jednej z restauracji w Wenecji siedzący obok Anglicy mieli problem z zamówieniem bo nikt w knajpce nie mówił po angielsku). Cieszy mnie też niezmiernie gdy Włosi widząc moje wysiłki podczas rozmowy nie przestawiają się automatycznie na angielski tylko dalej prowadzą rozmowę po włosku. Dla tych właśnie chwil uczę się języków. Dla tych uśmiechów kelnerek/kelnerów i serdeczności pań sprzedawczyń w sklepie lub dziewczyn w informacji turystycznej. Dla tego uczucia, że ja taki mały żuczek moją mozolną, niesystematyczną ale za to wytrwałą pracą pokonuję kolejne granice. A co cię pewnie ucieszy Paulaaaa, planuję w najbliższych latach wyprawę do Hiszpanii i już myślę o rozpoczęciu eksperymentowania z hiszpańskim (nawiasem mówiąc liczę na twoją pomoc i wsparcie) ;).

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się do obu losowań. Obserwuję blog Codzienna walka z lenistwem i dążenie do obranych celów pod nickiem MaszWyzwanie. Baner widnieje w bocznej kolumnie bloga.

  Uczę się języków, ponieważ są one dla mnie przepustką do lepszego życia, poznania świata. Nie dla mnie jest jeżdżenie z przewodnikiem i tłumaczem, wolę spontaniczne wypady i przygody. :) Niesamowicie ciągnie mnie do ludzi z pasją, pozytywnie nastawionych, takich które osiągnęły sukces. Chciałabym w przyszłości poznać jak najwięcej takich osób - szczególnie tych wybitnych postaci z zagranicy i wzorować się na nich. Uwielbiam czytać w oryginale cytaty ludzi sukcesu np. Napoleona Hilla, Henrego Forda, oglądać filmiki z udziałem np. Jima Carrey’ego, Willa Smitha. :)

  W szkole u nas był kiedyś pewien Australijczyk, miałam okazję z nim porozmawiać w gronie kilkunastu osób… niesamowicie pozytywny człowiek, był prawie cały czas uśmiechnięty. pogodny i widać było po nim, że jest autentyczny. Gdy nauczycielka powiedziała, że w Australii jest dużo takich osób gdyż taką mają tam mentalność - zapragnęłam kiedyś w przyszłości wybrać się tam na wycieczkę. Nauka języków daje mi też satysfakcję że robię coś dla siebie. Mogę przeglądać strony w języku angielskim, co jest dla mnie bardzo ważne, gdyż mam tak specyficzne zainteresowania, że na polskich stronach nie zawsze znajdę wystarczającą ilość informacji na interesujące mnie tematy ;). Chciałabym też wyjechać za kilka lat na Erasmusa do Hiszpanii lub Włoch i mam w planach naukę jednego z tych języków. Oprócz tego to pierwszy mój tego typu konkurs i po prostu jakoś tak chciałam spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Kiedy zatwierdzisz zgłoszenia innych osób?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko czas zgłoszeń się zakończy ;)
   Aż tak się z tym spieszy?

   Usuń
  2. Nein :D

   Usuń
  3. Nie chciałam po prostu, żeby uczestnicy wzorowali się bądź ściągali pomysły innych osób. Do dzisiaj można się zgłaszać, więc jutro na pewno już wszystko opublikuję ;)

   Usuń